CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Tvoření s Davonou: Jan Diblíček

Aktuality

Tvoření s Davonou: Jan Diblíček

Seriál o lidech, kteří tvoří s Davonou. Představujeme vám kreativce Honzu, který se rád dělí o svůj koníček - tvoření, a rád sdílí nadšení s lidmi, kteří jsou na stejné kreativní vlně. Jeho nápady můžete znát také z televizních obrazovek nebo knih.

1. Kdo nebo co bylo prvním impulsem, abyste začal tvořit? 

Přiznám se, že jsem byl už od dětství „posedlý“ tvořit ze všeho, všude a všechno, ale posléze mě moje nemoc, kterou jsem prodělal v 6. třídě, k tomu ještě více nasměrovala. Vyměnil jsem tanec za tvoření a zjistil jsem, že obě tyto aktivity mají hodně společného – je to totiž most pro mezilidské vztahy, který spojuje více lidí, co jsou na stejné vlně, a navíc člověk ihned vidí výsledek svého snažení a práce. 

2. Na jak dlouho se dokážete u tvoření „zapomenout“?

To je velmi těžká otázka. Když tvořím, tak nevnímám čas, který plyne, ale zdá se mi, že ten čas mi při tvoření doslova „protéká mezi prsty“, a to při tom těma rukama doma tvořím. Prostě záhada, která nejde vysvětlit. 

 

3. Čím vás Davona inspiruje?

Vlastně už jen tím, že je – je tady pro nás, pro všechny, kdo milují ruční práci, a to ve všech svých směrech. Spojuje lidi, a to si myslím, že to u hobby obchodu v této době není rozhodně málo! 

4. Co vám u tvoření naposled vykouzlilo úsměv na tváři?

Ta pohoda a klid, když člověk nic neřeší, zastaví se a věnuje se pouze samotné tvorbě. V tom je to kouzlo, které je pro většinu nadšenců u kreativity velmi návykové. A já jsem touto krásnou závislostí okouzlen každým dnem více a více. 

5. Proč rád nakupujete v Davoně?

Odpověď je velmi jednoduchá a upřímná. My mladí lidé si rádi usnadňujeme práci, a proto vždy rád sáhnu po jistotě, kterou je dozajista Davona, neboť tady seženu vše na jednom místě a za super ceny. A ještě mají mnoho novinek, které vždy nutně potřebuji mít doma ve svém ateliéru.

Tvořte s námi.

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (38.8 + 41.5) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru