CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Tvoření s Davonou: Martina Alblová

Aktuality

Tvoření s Davonou: Martina Alblová

Seriál o lidech, kteří tvoří s Davonou. Představujeme vám švadlenku v nejlepším smyslu tohoto slova - Martinu Alblovou, která propadla vášni pro šití.

Papír se vzhledem kůže

1. Kdo nebo co bylo prvním impulsem, abyste začala tvořit? 

Ani nevím, co bylo prvním impulsem, protože kam až má paměť sahá, něco jsem vždy tvořila. Od malička jsem ráda malovala, háčkovala, drhala náramky, korálkovala a po narození dětí vznikla vášeň pro šití. A ta mi zůstala. Nyní je šití mým živobytím, ale nikdy to nebude práce jako taková. Miluji to, každý den se těším, co nového mi vznikne pod rukama. Dílna je nejoblíbenější místo v našem domě. Jakákoliv kreativní činnost je láskou mého života a jsem nesmírně vděčná, že mé děti podědily tuto vášeň po mně.

  

2. Čím vás Davona inspiruje?

Na Davonu jsem poprvé narazila na kreativní výstavě v Praze Dubči, kde se moje dcerka zúčastnila workshopu na decoupage. A od té doby je Davona naší skvělou kamarádkou. Největší inspirací v Davoně je její neskutečný sortiment, ten je inspirací sám o sobě. Posledně mě zaujal papír se vzhledem kůže. V klubu šití (můj projekt pro švadlenky), který jsem založila, jsem mohla představit zcela netradiční materiál, který uchvátil nejen mě. Je úžasné, jak se s papírem pracuje a jak snadno se šije. 

3. Na jak dlouho se dokážete u tvoření „zapomenout“?

Na hodně dlouho. Škoda, že den má jen 24 hodin a já nemám pár rukou navíc. Ale ty v Davoně bohužel neprodávají.

4. Co vám u tvoření naposled vykouzlilo úsměv na tváři?

Před pár dny jsem dokončila nový návod pro švadlenky. Tentokrát to bylo velmi složité a vím, že když jsem po dvou dnech dorýsovala a dopočítala střih, který krásně seděl, usmívala jsem se jak "jetelíček". A ještě větší veselí panovalo, když jsem dotyčný projekt došila a zdárně sepsala. Myslím, že za každým úsilím následuje úsměv. 

  

5. Proč ráda nakupujete v Davoně?

To je jednoduché. Seženu zde vše, co s dětmi zbožňujeme. Díky Davoně se můžeme kreativně vyřádit.

Kabelkový klub

Tvořte s námi.

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (15.7 + 49.1) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru