CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Tvoření s Davonou: Martina Žáková

Aktuality

Tvoření s Davonou: Martina Žáková

Seriál o lidech, kteří tvoří s Davonou. Představujeme vám nadšenou milovnici omalovánek a vybarvování Martinu Žákovou.

Heslo Davony je Tvořte s námi a my jsme moc rádi, že s námi tvoří Martina Žáková. 

1. Kdo nebo co bylo prvním impulsem, abyste začala tvořit? 

K tvoření mě vždy vedla maminka. Ona je neskutečně kreativní člověk se šikovnýma rukama. Poradí si s každou ruční prací. Ovšem já takové ruce nepodědila. Právě naopak. Zašmodrchají se mi už jen při vyslovení slova „tvoření“. Ale od dětství miluji malování. Jako malá jsem si vždy ke každému svátku přála blok nebo sešit a pastelky. A pak malovala o sto šest. Samé princezny, ach tak typické u holčičky, které neustále lítá na obláčku a sní s očima dokořán. Někdy v pubertě se malování z mého života vytratilo. Sama jsem poznala, že mi to nejde, a tyto mé domněnky ještě utvrdili profesoři výtvarné výchovy. Když jsem ovšem o čtvrt století později objevila na prodejních pultech knihkupectví omalovánky pro dospělé, došlo mi, že v mém životě chybí něco podstatného. Malování. A protože omalovánky se zdály jako bezpečný způsob pro využití mé touhy po malování, musela jsem je okamžitě vyzkoušet. To byl přesně okamžik, který mi před sedmi lety změnil život k lepšímu. Tudíž u mě tím impulsem byli autoři omalovánek, kteří uměli odhadnout, že jsou na světě lidé jako já, a začali své obrázky poskytovat k vybarvení.

  

2. Čím vás Davona inspiruje?

Jen se porozhlédněte po Davona e-shopu a uvidíte to sami. Tolik barevných a kreativních věcí. A přestože jsem pouze omalovánkářka, vidím inspiraci všude a ve všem. Kreativní a výtvarné věci jsou tak nabité pozitivní energií. Stačí se mezi nimi „pohybovat“ a už se mi v hlavě rojí nápady, jak to, co vidím, promítnu do dalšího obrázku. Davona mě inspiruje svou nabídkou. V sekci Papír a scrapbooking mne oslovuje tolik věcí, které by se daly využít v omalovánkách. Začnu se o ně zajímat a objevuji nové výtvarné techniky. V sekci Hobby barvy a decoupage uvažuji, jak by obrázek vypadal vylepšený metalickými hvězdičkami nebo efektovou pastou. Ani kategorie Textil a hedvábí pro mne není nudná. Šablony na malování jsou skvělým doplňkem pro neobvyklé pozadí obrázku. Takto bych mohla pokračovat do nekonečna. V Davoně se stačí jen dívat a inspirace přichází sama.

  

3. Na jak dlouho se dokážete u tvoření „zapomenout“?

Na celou noc. Jsem typická sova, takže noci strávené s barvami a omalovánkami jsou mým malým rájem na zemi. A když říkám noci, myslím celé noci. Často se mi stává, že se ke spánku ukládám a slunce už dávno vystoupalo nad obzor.

  

4. Co vám u tvoření naposled vykouzlilo úsměv na tváři?

Každý tah pastelkou, štětcem, fixou, pastelem i tužkou mi přináší radost, uvolnění, štěstí. Usmívám se u každého svého obrázku a je mi jedno, jestli se povedl podle mých představ nebo nedopadl zrovna nejlépe. Nejde o výsledek, jde o ten proces malování. Nořím se do vlastního světa fantazie, zkouším nové věci, učím se a maximálně si to užívám. Vybarvování a postupem času i malování (omalovánky pro dospělé dávno nejsou už jen antistresové vzory, ale obrázky od zajímavých autorů, které si mohu dotvářet podle svých představ) je radost, je to divokost, odvaha, ale i jistota a bezpečí. Malování je hlavně svoboda. Když se dokážete oprostit od představ druhých, od požadavků druhých a tvoříte svobodně tak, jak chcete jen vy a nikdo jiný, když do obrázků vkládáte svoji duši a srdce, je každý takový moment zázračným. 

5. Proč ráda nakupujete v Davoně?

Jak už jsem říkala. Baví mě sortiment, který Davona nabízí. Často tu objevím nějakou výtvarnou věc, která na českém trhu není běžně dostupná. Balíčky z Davony chodí v pořádku zabalené a rychlostí blesku. A navíc jsou v Davoně moc milí, respektují tu své zákazníky, dokáží o ně s láskou pečovat. Co víc bych si jako zákaznice mohla přát. Snad už jedině hodinky s vodotryskem, ale toto přání radši nahlas nevyslovím, protože „hrozí“, že mi je Davoňáci seženou, a já si pak zmáčím všechny své obrázky :-)

Tvořte s námi.

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (19.9 + 5.9) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru