CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Tvoření s Davonou: Petra Stloukalová

Aktuality

Tvoření s Davonou: Petra Stloukalová

Seriál o lidech, kteří tvoří s Davonou. Petru jsme poznali tak, že nám poslala její přenádhernou tvorbu. Přečtěte si, s jakým materiálem ráda pracuje, kdy to u ní celé začalo a čím ji inspiruje Davona.

LÉTO S DAVONOU

Sdíleli jste s námi a my s vámi vaše letní tvoření, které jsme postupně přidávali do alba na facebooku "Léto s Davonou 2021". Davona je o vás a my máme nesmírnou radost, jak šikovní a kreativní jste. Stali jste se hvězdami léta a drželi jste se našeho motta Tvořte s námi.

Oslovili jsme některé z vás, aby odpověděli na naše otázky. Představujeme vám Petru Stloukalovou a její tvorbu.

1. Kdo nebo co bylo prvním impulsem, abyste začala tvořit? 

Jsem člověk, který musí pořád něco tvořit. Samozřejmě se to se mnou táhne už od dětství. Ke kreslení pastelem mě po několika letech nalákal Instagram, kde je spousta výborných malířů. Tam jsem se také dozvěděla o papíru, na který malují o Pastelmatu. Neodolala jsem a začala se o něj zajímat. Na internetu jsem však našla jen celé sady s vysokými cenami. Když nevíte, jaké vlastnosti materiál má, nechce se vám jen tak naslepo investovat nemalou částku. Přece jen se ale našel jeden prodejce, který prodává tento úžasný materiál kusově, a tím je Davona. Vyzkoušela jsem a musím říct, že je to naprostá pecka :-) Dříve jsem malovala na akvarelové papíry s jemnou strukturou, jakmile se ale papír pastelem nasytí už s kresbou nic neuděláte. Pastelmat umožňuje malovat daleko více vrstev přes sebe. Vím, že na jiný materiál už nikdy malovat nebudu :-)

2. Čím Vás Davona inspiruje?

Davona mi pomohla k tomu, že mě kresba pastelem velice chytla a myslím, že mě nadšení jen tak neopustí.

 

3. Na jak dlouho se dokážete u tvoření „zapomenout“?

Na malování mám čas pouze po večerech, až mám vše hotovo a děti spí. Když se pustím do malování, musím se pak donutit, abych šla už spát. Někdy se mi stane, že je to až k druhé ranní hodině :-) Kdybych měla možnost, určitě bych si užila malování v denním světle klidně půl dne.

4. Co Vám u tvoření naposled vykouzlilo úsměv na tváři?

Jsem hodně sebekritická a když něco namaluji, tak si říkám, jestli se tím vůbec chlubit :-) Že to vlastně není nic moc. Ale když jsem kresby vystavila na Facebooku měly ohlas, což mi udělalo velkou radost. 

Za Davonu dodáváme, že nám "spadla brada", moc se nám kresby Petry líbily a byl to jeden z důvodů, proč jsme ji oslovili a chtěli jsme i vám ukázat, jak skvělé obrázky tvoří.

5. Proč ráda nakupujete v Davoně?

Pokreslila jsem zkušební Pastelmat a tak se těším, že si za chvíli objednám nový. Jen je škoda, že má Davona momentálně v nabídce pouze jednu značku pastelu v tužce Derwent.

Děkujeme Petře Stloukalové za rozhovor a pro vás, kdo si také chcete zkusit malování na skvělý papír Pastelmat připomínáme, že v naší nabídce najdete: 

- pastelmat

- pastely

- pastely v tužce Derwent 

- ořezávátko na pastely 

- fixativ na pastely

Tvořte s námi.

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (9.1 + 27.3) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru