CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Akce Podpořili jsme tvoření v Centru péče Doubrava

Akce

Podpořili jsme tvoření v Centru péče Doubrava

Velikonoční tvoření seniorů podpořila Davona materiálem na jarní dekorace. Připravili jsme pro seniory zvířátka a papíry Décopatch, aby si mohli jarně vyzdobit své pokoje a klubovnu.

​​​​​​

Davona podporuje projekty, které jsou určeny dětem, dospělým i seniorům. Oslovilo nás Centrum péče Doubrava z Doubravčic, které pořádalo velikonoční tvoření a výzdobu domova seniorů. Cílem akce bylo, aby si senioři sami vyrobili velikonoční dekorace do svých pokojů, do kluboven a také pro ty seniory, kteří si již sami výzdobu vytvořit nezvládnou.

Při výrobě ozdob a výtvarné činnosti dochází k tréninku jemné motoriky a také k zapojení fantazie. Společné tvoření stmeluje kolektiv po době covidové, kdy senioři trávili většinu času na pokojích. 

V Davoně jsme vybrali pro jarní tvoření oblíbená kartonová zvířátka ve velikonočním provedení. Zvolili jsme králíčky, slepičky, zajíčky a jarní veselé Décopatch papíry. Nezapomněli jsme ani na ploché štětce, které jsou na techniku Décopatch nejvhodnější, a samozřejmě nechybělo ani lepidlo.

Jarní tvoření proběhlo v Centru péče Doubrava v průběhu měsíce dubna, aby výzdoba byla hotová na Velikonoce. Zapojili se šikovní senioři, kteří technikou Décopatch ozdobili kartonová zvířátka. 

Techniku Décopatch zvládnou všechny věkové kategorie. Jemné papíry Décopatch se natrhají na malé kousky a postupně se lepí na zvířátko z kartonu. Plochým měkkým štětcem se rozetře lepidlo na povrch zvířátka a nalepí se kousek papíru. Papíry se postupně překrývají, připomíná to záplatování. Takto se postupuje až do chvíle, kdy je celá plocha dekorována papírem. Papír je jemný, ale neroztrhne se, a je možné oblepit i ta nejmenší ouška a nožičky. Po zaschnutí lepidla je možné přidat ještě závěrečný lak. Zvířátka jsou v různých velikostech od XS až po XL.

Tvoření v Centru péče Doubrava probíhá pravidelně několikrát v měsíci a senioři se společně schází při tvoření velikonočních, vánočních nebo jiných ozdob a dekorací.

Sami můžete posoudit, jak se tvoření jarních dekorací povedlo.

Davona podporuje výtvarné soutěže, projekty pro děti, děti v nemocnicích, dětské domovy, kočičí útulek a v neposlední řadě i tvoření seniorů a máme velkou radost, že se zvířátka a jarní dekorace povedly a udělaly klientům centra velkou radost.

Tvořte s námi.

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (44.1 + 4.1) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru