CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Scrapbook Album na vzpomínky dovolená

Scrapbook

Album na vzpomínky dovolená

Dovolená je plná zážitků a po návratu si rádi uchováte své vzpomínky. Pokud si ale fotky necháte v mobilu nebo ve foťáku, už se nebudete moci vracet k prožitým okamžikům.

Vytvořte si album na vzpomínky, kam si nalepíte fotografie, které vám budou připomínat pohodu, poznávání nebo dobrodružství. Vytvořit album velkého formátu 30 x 30 cm není obtížné, nebojte se toho a pusťte se s radostí do práce.

Album na vzpomínky starorůžové s bílými listy

Materiál a pomůcky

Postup

1. Čtvercové album s kroužkovou vazbou ve velikosti 30 x 30 cm je vhodné pro velké množství fotografií, které z dovolené většinou máte. Nechte si vytisknout fotky, nebo si je vytiskněte sami ve fotoautomatech, kde se dají tisknout i koláže nebo různé velikosti fotek. Album pak bude pestřejší. Pokud na dovolené používáte Instax nebo polaroid - fotoaparáty, které fotky tisknou okamžitě, máte přípravu hotovou.

Papírové washi pásky - ozdobné dekorační pásky jsou z rýžového papíru a dají se trhat v ruce. Po nalepení je možné je přemístit (odlepit a znovu nalepit na jiné místo) a také se s nimi dají lepit fotky na papír, a ještě jsou ozdobou stránky. Barvy pásky si vyberte tak, aby ladily s barvou fotek.

Samolepky - motivy samolepek si vyberte podle typu alba, které tvoříte. Samolepky nahradí ručně psaný text, a pokud nechcete používat popisky k fotkám nebo zaznamenat textem události, budou vám samolepky stačit.

2. Lepení fotek:

Máte několik možností, všechny jsou vhodné, je na vás, co si vyberete. Na toto album byly použity samolepicí rohy na fotky, které jsou transparentní a na fotkách téměř nejsou vidět. 

Oboustranně lepicí páska - zjednodušeně řečeno je to proužek lepidla na papírovém nosiči. Lepí velmi dobře, jsou i silně lepicí pásky pro pevnější nebo namáhaný spoj.

Lepidlo v tyčince - jeho výhodou je, že téměř neobsahuje vodu a rychle a spolehlivě lepí jak fotky, tak vše ostatní.

Lepidlo v rolleru - má jednoduché použití, dobře drží a je možné dokupovat náplně.

Fotorůžky - samolepicí rohy na fotky. Pokud fotky nechcete lepit přímo do alba, použijte transparentní fotorůžky.

 

3. Na zapisování do alba použijte permanentní fixy, které se nerozmazávají po zaschnutí. Z různých tlouštěk hrotů si vyberte ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Doporučujeme jeden tenký a jeden silnější hrot, kombinace obou vypadá v albu zajímavě a nebojte se něco i nakreslit. Rybičky mají jednoduchý tvar, to zvládne každý. Vyzkoušejte i jednoduché čáry, kolečka nebo bublinky.

Permanentní fixy Marvy - linery s různými tloušťkami čar.

Permanentní fixy Pigma Micron - linery s různými tloušťkami čar obsahují inkoust archivální kvality. Do alb, která by měla vydržet dlouhá léta, je ideální.

 

Album bude nejpoužívanější "kniha" ve vaší domácnosti. Budete v ní rádi listovat, abyste se vrátili ve vzpomínkách tam, kde jste byli šťastní.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (28.2 + 30.6) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru