CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Scrapbook Minialbum vintage monstera

Scrapbook

Minialbum vintage monstera

Big Shot je skvělý pomocník na tvoření, který dokáže pomocí Bigz šabloby vyřezat materiál až do 2mm. Využila jsem šablonu se vzorem monstery a vyrobila jsem minialbum s použitím patiny.

Materiál a pomůcky 

Postup

1. Bigz šablona má tu výhodu, že umí vyřezat materiál do 2mm a to využijeme a vyřežeme si karton. Použijte vrstvený karton - může to být třeba krabice. Tyto kartony mají většinou 3 nebo 5 vrstev, vyberte si tu tenčí, aby to šablona zvládla. Našla jsem krabici, která byla z jedné strany bílá, ale to není podmínkou.

2. Na Big Shotu si vyřežte tvar monstery (2x), využijte vrstvení kartonu a první vrstvu odstraňte. Lepenka pod touto vrstvou je vlnitá a to nám pomůže s efektem, který na minialbu vznikne. Pokud bude karton po oddělení horní vrstvy moc tenký, podlepte jej ještě jedním výřezem. Druhý výřez použijete na spodní stranu minialba.

3. Natřete celý povrch a nejlépe i zadní stranu černou akrylovou barvou. Pokud je potřeba, dejte dvě vrstvy. Po zaschnutí použijte patinu, kterou naneste prstem v tenké vrstvě. Nanášejte méně a přidávejte, protože patina už pak nejde odstranit.

4. Použijte další šablonu Bigz 3D květiny a z kartonu si vyřežte kytičky. Opět jsem použila karton z jedné strany bílý a pak už jsem kytičky nedobarvovala. Kytka se roluje od tenkého konce do středu. Pestíky přilepte na konec a zarolujte ke středu. Na lepení použijte tavnou pistoli.

5. Z bílých a zlatých papírů (nebo z barev, které se hodí k vašemu projektu) si vyřežte větvičky na dekoraci minialba.

6. Využijte kovové dekorace, které zavěste na provázek. Kovové komponenty dodají minialbu vintage vzhled.

7. Šablona Bigz vám umožní vyřezat více papírů vyšší gramáže, které budou listy minialba. Srovnejte si všechny listy na sebe a prorazte dírku v jednom místě. Provlékněte knihařský kroužek, který se lehce rozevírá a umožní jednoduché použití minialba.

8. Zkuste i jiné varianty. Místo kartonu použijte filc, přidejte barevné papíry apod. a užijte si tvoření 

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (33.7 + 21.2) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru