CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Alkoholové inkousty na hrnku se srdcem

Speciální techniky

Alkoholové inkousty na hrnku se srdcem

Jak pracovat s alkoholovým inkoustem? Vyzkoušejte alkoholové inkousty, které se dají použít mimo jiné i na porcelán. Můžete jimi ozdobit například hrnek a věnovat ho jako dárek.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Nejprve si připravte veškeré pomůcky a důkladně zakryjte pracovní plochu, abyste zabránili jejímu ušpinění. Doporučujeme používat rukavice. Dbejte také na to, aby byla místnost dobře větraná, nepracujte v uzavřeném prostoru. Na část hrnku nakapejte alkoholový inkoust, můžete použít i ředidlo na alkoholové inkousty a následně vysušte fénem. Stejným způsobem nanášejte i další odstíny inkoustů. Průběžně sušte fénem, aby barvy nestékaly po hrnku. Pokud se zaschlý inkoust dostane do kontaktu s jiným inkoustem nebo s ředidlem, opět se rozpustí a vzniknou tak různé barevné přechody. Jakmile jste s výsledkem spokojeni, nechte důkladně zaschnout.

2. Z kousku papíru si vystřihněte tvar srdce a přiložte ho jako šablonu na vámi vytvořený design na hrnku. Jednou rukou srdce přidržujte a pomocí vatového tamponu namočeného v čističi alkoholových inkoustů "obkreslete" obrys srdce. Šablonu můžete sejmout a pomocí kuchyňské utěrky a čističe odstraňte i zbývající inkoust kolem srdce.

TIP: Použijte ředidlo na alkoholové inkousty, udělá podobnou službu.

3. Alkoholové inkousty jsou voděodolné, ale nejsou odolné proti oděru. Doporučujeme tedy zafixovat vhodným lakem nebo nanést vrstvu pryskyřice. Hrnek omývejte ručně vlažnou vodou pro zachování zářivých barev.

Alkoholové inkousty vás překvapí jednoduchostí použití. Inspirujte se použitím inkoustů na květináč.

Tvořte s námi.

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (29.8 + 22.9) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru