CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Barevné vločky jsou hit!

Speciální techniky

Barevné vločky jsou hit!

Už jste objevili u nás v eshopu floky? Barevné vločky, které můžete lepit na různé podklady a jejich vzhled připomíná korek, mramor, tapetu a je možné si vybrat z mnoha barev. Inspirujte se a vločkujte s námi!

Materiál a pomůcky

Postup

1. Připravte si různé předměty k dekoraci. Použila jsem květináč, dřevěnou krabičku a plechovku.

2. V prvním kroku vybraný předmět natupujte houbičkou bílou akrylovou barvou aspoň 2 vrstvy. Pokud byste vločky na podklad lepili v tenké vrstvě, bude podklad prosvítat, zvolte tedy akrylovou barvu, kterou budete chtít.

3. Vyberte si barvu vloček, které budete chtít použít. Z barevné škály si určitě vyberete. Vzhled korku, mramoru nebo pastelové barvy se vám určitě budou líbit. Floky svým vzhledem připomínají rozdrcené vaječné skořápky. 

4. Naneste na plochu PVA lepidlo a dle potřeby zasypte dekoračními vločkami. Zbytek floků sesypte zpět do krabičky a povrch rukou přitlačte. Nechte vše zachnout a jako poslední vrstvu můžete přidat lak ve spreji. Lépe a jednodušeji se na povrch nanáší. Pokud byste natírali lak štětcem a všechny vločky by nebyly zcela přilepené, mohli byste je mechanicky odstranit.

5. Papír vyšší gramáže podlepte oboustranně lepicí fólií a vyřízněte nebo vystřihněte listy. Sloupněte papírovou vrstvu a získáte samolepku, na kterou vločky nasypete. Silně lepí a floky udrží. Rukou pořádně přitlačte a přebytečné vločky sesypte zpět do lahvičky.

6. Takto dekorovaný list můžete použít na jednoduché přáníčko.

7. Barevné vločky určitě vyzkoušejte, vytváří zajímavý a jedinečný povrch.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iva Šťastná

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (4.2 + 42.8) *

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru