CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Dárek s vánoční hvězdou

Speciální techniky

Dárek s vánoční hvězdou

Vánoční čas je plný shonu, není na nic čas, proto se chvíli zastavte a vyrobte originální krabičku na dárek s motivem vánoční hvězdy.

Vánoční dárek může být zabalený obyčejně nebo originálně, věříme, že zvolíte tu druhou možnost a inspirujete se naším návodem.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Připravte si reliefco a silikonovou formu na odlévání, její výhodou je pružnost, díky které lehce vyjmete odlitek z jakéhokoli materiálu. 

2. Reliefco smíchejte s vodou v poměru 3:1, rozmíchejte všechen prášek a nalijte do formy až po okraj. Formy většinou obsahují více motivů, vyberte si ten, který se vám bude hodit.

3. Nechejte vytvrdnout cca 30 až 60 minut a poté vyjměte z formy. Odlitky zcela vyschnou na vzduchu do druhého dne. 

4. Použijte pěnový štětec a černou akrylovou barvu, která se díky pěnovému štětci dostane do všech částí odlitku. Zasušte fénem nebo nechejte zaschnout na vzduchu. 

5. Použijte tupovací štětec a postupně naneste červenou, zelenou a žlutou akrylovou barvu. Není nutná žádná přesnost, použijete ještě vrstvu patiny. Jednotlivé barvy nechejte zaschnout, než nanesete další.

6. Zlatou patinu naneste na papír, naberte trochu na prst a jemně přetřete celou část odlitku. Přidat patinu můžete, ale už ji neodeberete, proto pracujte jemně a opatrně.

7. Dřevěnou krabičku natřete zlatou akrylovou barvou. Použijte opět pěnový štětec, barva se mnohem lépe nanáší. Pokud jedna vrstva nestačí, přidejte ještě druhou vrstvu barvy. Aby barva tolik nezářila, použijte hrubý štětec a černou barvu a jemně přetřete krabičku od okrajů ke středu.

8. Přilepte hvězdu na krabičku tavnou pistolí nebo lepidlem.

TIP: Odlitek můžete dát i na přání nebo použít jako dekoraci při balení dárku.

 

Vaše Vánoce mohou být originální díky speciálně zabaleným dárkům. Zlatá krabička bude zlatým hřebem.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (46.1 + 26.4) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru