CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Drátky a drátkování

Speciální techniky

Drátky a drátkování

Popusťte uzdu kreativitě a začněte s drátkováním! Využijte drátky s povrchovou úpravou na výrobu šperků a dekorací, nebo klasický floristický drát pro vázání věnců nebo květinových vazeb.

Drátkování sice nepatří mezi nejjednodušší handmade techniky, protože vyžaduje hodně cviku, trpělivosti a také preciznosti, ale i tak máte prakticky neomezené možnosti kreativity, protože vše záleží jenom na vaší fantazii.

Mezi základní nástroje, které budete k drátkování nebo korálkování potřebovat, patří:

Jak využít drátek na drátkování s korálky (korálkování), nebo jinými materiály?

Na výběr máte z různých druhů drátů od měděných až po stříbrné. Pro začátečníky může být lepší právě měděný drát, protože je poddajný a je jednodušší s ním pracovat, ale stejně vhodný je i drátek hliníkový. Je důležité si celý design výrobku dopředu pečlivě promyslet, protože právě drátek z mědi se může při opakovaném prohýbání zlomit. 

Drátky na drátkování z různých materiálů u nás najdete i v rozličných délkách, tloušťkách i barvách. S tenčími drátky můžete jednoduše háčkovat, nebo je mezi sebou proplétat i bez potřeby použití kleští.

Drátky s větší tloušťkou jsou náročnější na ohýbání. Jsou taktéž vhodnější pro výrobu modelů, při kterých potřebujete, aby drátek držel svůj tvar, stejně jako u šperků, například náramků a prstenů.

Drátky jsou nejen dekorační, ale i funkční. Jsou vhodné do květinových vazeb, na výrobu květin nebo dekoračních věnců.

Díky různým technikám omotávání drátků dokážete vytvořit prakticky jakýkoliv tvar i šperk, od jednoduchých jemných vzorů až po složitější, masivnější tvary.

Tvořte s námi.

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (39.8 + 18.3) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru