CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Elegantní adventní kalendář

Speciální techniky

Elegantní adventní kalendář

Adventní kalendář nemusíte vyrábět jen pro děti. Udělejte si jeden pro sebe, pro svou kamarádku nebo pro kolegyni v práci. Tento kalendář po adventu použijte jako praktický zásobník na drobnosti.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Adventní kalendář nemusí být jen plný skladkostí, je možné jej použít jako zásobník na různé drobnosti nebo třeba jako obal na šicí potřeby. Pokud ho použijete jako adventní dekoraci, vyberte si akrylové barvy, kterými doladíte barvy vašeho domácího adventu. Rozměr kalendáře je cca 25 × 25 × 5 cm.

   

2. V adventním kalendáří je 25 šuplíčků, proto je rozdělte na 4 skupiny po šesti (zlatá, bílá, modrá a přírodní kraft) a jedna bude po sedmi šuplících. Jednu skupinu natřete zlatou barvou, nechejte zaschnout a pokud je potřeba, přidejte ještě jednu vrstvu barvy. Rovnou si natřete i adventní čísla, kterých je také 25.

    

3. Druhá barva je v tomo případě bílá a opět lze natřít dvě vrstvy barvy, pokud to bude potřeba. Nechejte barvu zaschnout.

4. Poslední barva je modrá.

Profi Tip: Pokud chcete urychlit celý proces, použijte na usušení fén, barva rychleji zaschne.

 

5. Hotové nabarvené šuplíky vraťte na své místo do adventního kalendáře tak, aby se střídaly barvy, přiložte nabarvená čísla a opět střídejte barvy. Čísla ještě nenalepujte.

 

6. Použijte takové samolepky vloček, které se vám líbí. Využijte vločky, které mají průhledný podklad a po nalepení jsou kontrastní, ale neruší celkový vzhled kalendáře. Každou samolepku můžete přestřihnout a použít na kalendář, aby se tam vešlo i číslo. 

7. Barevně střídejte samolepky podle podkladové akrylové barvy.

8. Přidejte samolepicí kamínky nebo perličky. Použijte pinzetu nebo šídlo, abyste lépe kamínky umístili na místo. Nyní nalepte i čísla.

 

9. Adventní kalendář může být hezká adventní výzdoba jako dekorace do bytu v předvánočním čase, ale stane se i praktickým boxem na uložení nití, jehel, knoflíků, drobných pomůcek na šití apod. 

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (5.8 + 17.4) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru