CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Malování na kamínky

Speciální techniky

Malování na kamínky

Malování na kámen či menší kamínky vám umožní vyrobit si "malířské plátno" z materiálů, které máte na dosah ruky. Je to aktivita, při které se zabavíte i s vašimi nejmenšími, a ani nepotřebujete žádné drahé profesionální vybavení nebo pomůcky.

Co potřebujete před samotným malováním na kamínky?

Prvním krokem je nalezení kamenů, které budou mít vhodný tvar a strukturu.

  • Výběr tvaru kamene závisí jen na vašich individuálních potřebách. Záleží na tom, co konkrétně chcete malovat. Obecně doporučujeme hledat univerzální kruhové či podélné tvary, na které se vejde jakýkoliv design.
  • Pro malování jsou lepší ploché kameny s hladkým povrchem. Strukturované kameny vám ztíží proces malování a mohou zdeformovat výsledný obraz.
  • Přírodní tmavé zabarvení kamínků může ovlivnit výsledný vzhled, ale jestli je to váš záměr, jděte do toho! V opačném případě doporučujeme vybrat si kameny na malování ve světlejších barvách, na kterých krásně vynikne každý odstín barvy a detail kresby.

Jednoduchý návod, jak malováním proměnit kameny na krásné ozdoby

Materiál a pomůcky

Postup

1. Vybrané kameny nezapomeňte před samotným malováním umýt. Trochu vody se saponátem a kartáček zaručí čistotu “plátna”. Kamínky nechte usušit na vzduchu.

2. Po uschnutí kamínky přetřete základním nátěrem tzv. podkladovou bází. Ta umožní dobré přilnutí barvy k povrchu. Pokud nemáte k dispozici podkladovou bázi zakoupenou v obchodě, použijte vrstvu akrylové barvy nebo vmíchejte trochu tekutého lepidla do akrylových barev.

3. Když podkladová báze zaschne, kámen je připraven na vaši kreativitu! Pomocí tužky si předkreslete design a následně vybarvěte médiem dle vašeho výběru. Doporučujeme akrylové barvy a jako doplněk akrylové fixy.

4. Finální produkt nezapomeňte zafixovat lakem. V naší nabídce najdete široký výběr různých typů. Matné, lesklé, saténové laky či spreje na vodní bázi. Pokud chcete kamínky zanechat venku, je vhodný lak na venkovní použití. 

Kamínky si v poslední době získaly oblibu jako sběratelské kousky, které můžete zanechat na libovolných místech ve městě nebo v přírodě, a pokud nějaký namalovaný kamínek najdete, můžete si ho nechat nebo přemístit na jiné místo.

Tvořte s námi.

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (41.7 + 23.5) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru