CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Mixed media perleťové kraslice

Speciální techniky

Mixed media perleťové kraslice

Vytvořte si letos velikonoční kraslice jinak. Vyzkoušejte patinovací vosky a perleťové kraslice vytvořené technikou mixed media vám bude každý chválit.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Připravte si všechny pomůcky a materiál, které budete na výrobu kraslic potřebovat. Použijte klasická vyfouknutá vajíčka, plastová, polystyrenová nebo vatová vajíčka.

2. Připravte si papírový kapesník a jemně ho pomačkejte v ruce. Vajíčko natřete lepidlem, přiložte kapesník a pomocí štětce uhlaďte. Kapesníček je jemný, poté co se nasákne lepidlem, bude dostatečně tvárný na to, aby vytvořil na vajíčku reliéf. Lepidlo nechejte důkladně zaschnout. Stejným způsobem ozdobte všechna vajíčka, která máte připravená.

3. Použijte mechanický stroj Big Shot. Je to lis na papír a pomocí embosovací kapsy, do které vložíte papír, vylisujete embosovaný vzor. Kapes je velké množství, tato použitá kapsa je 3D, to znamená, že reliéf je hodně vysoký a při použití Big Shotu vynecháte v sendviči jednu akrylovou vyrovnávací desku. Výsledný embosovaný vzor využijete na zdobení kraslic.

TIP: Papír před tím, než ho vložíte do kapsy, navlhčete. Bude tvárnější.

4. Embosované mandaly vystřihněte do tvarů, které budou odpovídat velikosti vajíček. 

5. Mandaly přilepte na vajíčka a důkladně přidržte, aby se celá mandala dobře přilepila na vajíčko potažené ubrouskem.

6. Vajíčka natřete pomocí houbičky, nebo štětce. Použijte černou barvu, nejlépe gesso, je velmi dobře krycí a také použijte různé perleťové barvy, kterými natřete vejce.

7. Použijte malý kousek houbičky na nádobí, naneste si trochu patiny a jemně natřete vajíčka. Reliéf se krásně zvýrazní. Vyzkoušejte i více barevných patinovacích vosků na jednom vejci. Vzniknou krásná perleťová vajíčka.

8. Na videonávod od Honzy Diblíčka se můžete podívat krok za krokem.

9. Fantazii se meze nekladou, vytvořte si různé barvy vajíček. Na černém podkladu bude patina vypadat jinak než na perleťovém základu, vyzkoušejte si více variant. 

Velikonoce se blíží, tvořte s námi a udělejte si letos výzdobu s použitím barevné patiny.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Jan Diblíček

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (7.0 + 30.4) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru