CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Muchomůrky

Speciální techniky

Muchomůrky

Podzim už zaklepal na dveře. Co takhle si jednoduše vyrobit typické podzimní muchomůrky jako dekoraci na váš stůl? Podívejte se, jak na to a zapojte do tvoření i vaše děti.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Připravte si odlévací hmotu a formičky, do kterých budete odlévat kloboučky muchomůrek. Dobře poslouží plastové koule, které se dají rozdělit na dvě části a tím využijete obě části jako formičku. Zvolte různé velikosti koulí.

2. Plastové koule nemají stabilitu, nedržely by na jednom místě a hrozí vylití odlévací hmoty, musíte si vyrobit stojánky. Půjčte si od svých dětí klasickou modelínu a z ní vytvarujte stojánky. Formičky umístěte do stojánků a  připravte si podle návodu odlévací hmotu.

Profi tip: Když formičku lehce vymažete silikonových olejem, půjdou pak kloboučky krásně vyndat.

3. Nalijte do formiček rozmíchanou hmotu a nechte zatvrdnout tak, abyste do ní mohli umístit kousky klacíků, které budou sloužit jako nožičky pro houby. Takto připravené i s nožičkami nechte ztvrdnout do druhého dne.

Profi tip: Pokud chcete dělat venkovní dekoraci, použijte odlévací beton, který vydrží i venku. Reliefco není vhodné pro venkovní použití.

4. Kloboučky vyndejte z formiček a připravte si červenou a bílou akrylovou barvu. Pomocí pěnového štětce klobouček nabarvěte muchomůrky. S barvením vám mohou pomoci děti.

5. Po zaschnutí udělejte na kloboučky bílé tečky například pomocí tužky s gumou.

Profi tip: Pokud nemáte vhodnou tužku s gumou, použijte nástroj na tečkování nebo malý štětec.

6. Když vše řádně zaschne, zbývá jen nadekorovat je do mechu a dozdobit například dřevěnými dekoracemi. Můžete použít i přírodniny, listí, žaludy a vše, co najdete v zahradě. 

Krásná podzimní dekorace plná mochomůrek je na světě a bude zdobit váš stůl.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iva Šťastná

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (1.7 + 24.2) *

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru