CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Mýdlo jako prázdninová zábava pro děti

Speciální techniky

Mýdlo jako prázdninová zábava pro děti

Hledáte letní aktivity, které byste mohli dělat společně s dětmi? Odlévání mýdla je jednoduché, zábavné a vyrobíte si mýdlo, které pak i použijete nebo věnujete jako dárek.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Prázdniny jsou v plném proudu a děti i rodiče mají více času na společné aktivity. Pokud hledáte jednoduché tvoření, vyberte si odlévání mýdla. Vyzkoušejte různé tvary a barevné kombinace a v neposlední řadě i vůně. Mýdlo je plně funkční, po odlití ho můžete rovnou odnést do koupelny a používat.

Budete potřebovat mýdlovou hmotu. Je na vás, jestli si vyberete hmotu průhlednou, bílou, nebo je zkombinujete obě dohromady. Nejvýraznější barvu bude mít mýdlo transparentní (průhledné). Bílá mýdlová hmota naopak barvu utlumí, a pokud chcete dosáhnout pastelových barev, smíchejte bílé a transparentní mýdlo 1 : 1. Nebojte se experimentovat, barvy zkuste i míchat. Vůně ale nemíchejte.

2. U každého balení mýdla je popis, jak s mýdlem pracovat, a na jakou teplotu mýdlo tavit. Mýdlo nakrájejte na kousky, aby se lépe vešlo do plastové nádoby, která by se pak měla vejít do mikrovlnné trouby. Dle návodu mýdlovou hmotu rozehřejte v mikrovlnce na cca 70-75 °C, nevařte. Pokud nemáte mikrovlnnou troubu, roztavte mýdlovou hmotu ve vodní lázni.

3. Součástí balení barev je měřítko, kde si v případě potřeby odměříte množství barvy do daného množství mýdla. Pokud máte v plánu vyrábět větší množství mýdel a chcete zachovat stejnou barvu, pak se měřítko bude hodit. V balení je pět různých barev, nebojte se toho a odlejte si krásná barevná mýdla.

4. Barvu přidejte do rozehřáté mýdlové hmoty a dobře promíchejte. Barva se lehce rozpustí. Přidejte také pár kapek parfémovaného oleje. Olej je aromatický, při mytí bude vonět ještě intenzivněji.

5. Mýdlovou hmotu, která je barevná a voní, nalejte do formy. Používejte silikonové měkké formy, ze které mýdlo lehce vymáčknete. Mýdlová hmota tuhne přibližně 30 minut.

6. Výroba mýdla je vhodná i na chalupě, na dovolené, u babičky nebo zkrátka všude tam, kde je chuť se bavit a něco vytvářet.

7. Mýdlo může být opravdu zábava. A to nejen při jeho výrobě.

  

Odlévání mýdla vás bude bavit, to vám garantujeme! Budete odlévat a odlévat a mýdla budete mít více, než můžete spotřebovat. Hezky ho zabalte a připravte dárky pro rodinu nebo přátele.

Tvořte s námi.

Davona

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (17.7 + 44.4) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru