CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Ozdobné květináče v elegantním stylu

Speciální techniky

Ozdobné květináče v elegantním stylu

Máte doma keramické květináče, které už dosloužily, a váháte, jestli je vyhodit nebo recyklovat? Druhá možnost je správná! Zvolte eleganci. Kombinace černé a zlaté je nadčasová záležitost.

Materiál a pomůcky

Postup

1.  Styl pěstování pokojových rostlin urban jungle styl klade důraz na rostliny a jejich pěstování v bytech ve městě. Byt plný pokojových rostlin neboli městská džungle je místo, které v bytě chcete mít. Květináče ozdobte vzory listů, které si vyrobíte jako odlitky.

Budete potřebovat nízkou plastovou formu se vzory listů, které budou květináče dobře doplňovat. Vyzkoušejte si dvě varianty.

První varianta odlitku je krémová strukturovací pasta, která je po zatuhnutí stále pružná a měkká. Pastu naneste pomocí špachtle do formy, zarovnejte každý motiv listu s okrajem formy a nechejte vytvrdnout. Pasta může schnout 24 až 48 hodin. Po zaschnutí vyloupněte motivy listů z formy a okraje můžete zarovnat nůžkami. Pasta se dá po zaschnutí jednoduše stříhat.

2. Druhou variantou je použití Reliefca. Prášek smíchejte s vodou v poměru 3 díly prášku Reliefco a 1 díl vody a nalejte do formy. Pokud je hmota příliš hustá, přidejte trochu vody. Po nalití hmoty do formy použijte špejli a promíchejte jednotlivé odlité díly těsně po nalití hmoty, aby se odstranily případné bublinky. Schnutí probíhá rychle. Do cca půl hodiny je možné z této nízké formy odlitky vyklopit. Nechejte je na vzduchu doschnout do druhého dne, po vyschnutí budou mít světlejší barvu.

Rozdíl mezi odlitkem z hmoty Reliefco a odlitkem vytvořeným pomocí strukturovací pasty je patrný z následující fotografie. Použití pasty je vhodné tam, kde potřebujete přizpůsobit tvar odlitku povrchu. V našem případě se jedná o kulatý květináč. Tvrdý odlitek se kulatému předmětu nepřizpůsobí.

3. Vyberte si odlitek, který se vám líbí a nalepte jej pomocí tavné pistole na květináč. Pružný odlitek kopíruje tvar květináče.

4. Další postup je stejný pro oba typy odlitků. Pomocí pěnového štětce natupujte celý květináč včetně přilepených ozdob, abyste sjednotili barvu. Práce s pěnovým štětcem je rychlá a dostane se do všech zákoutí. V případě potřeby přidejte druhou vrstvu černé barvy, abyste byli s výsledkem spokojení. Zasušte fénem, urychlíte schnutí.

5. Na vystouplé tvary odlitků listů použijte patinu. Můžete si vybrat z různých barev, v tomto případě je použita zlatá patina, která je v kombinaci s černou elegantní. Naberte trochu patiny a dejte ji na papír. Nejlépe prstem patinu rozetřete po papíru, až vám na něm zůstane jen malá vrstva, kterou jemně potírejte (kopírujte tvar) odlitek. Patinu můžete vždy přidat, ale už ji nesundáte, proto přidávejte po malých vrstvách, až budete s výsledkem spokojení.

6. Hotové květináče na pokojové květiny doporučujeme nalakovat. Vyzkoušejte lak ve spreji matný, nebo lesklý. Práce s ním je rychlá a jednoduchá. Doporučujeme lakovat venku.

Vyrobte si originální ozdobné květináče na rostliny a vaše oblíbené kytky, který doplní váš interiér o zajímavou dekoraci. 

Tvořte s námi

pro Davonu

Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (16.4 + 41.8) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru