CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Podzimní věnec s kaštany

Speciální techniky

Podzimní věnec s kaštany

Podzim je v plném proudu, a pokud nemáte ještě podzimní věnec na dveře, tak nemusíte být smutní. Máme pro vás návod na jednoduché tvoření s kaštany, kterými můžete ozdobit právě váš podzimní věnec.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Začněte tím, že omotáte slaměný základ věnce mechem. Mech přilepte za pomoci tavné pistole k základu (stačí pouze v bodech). Pokud často lepíte tavnou pistolí, tak doporučujeme pořídit i silikonovou podložku s nástavci na prsty. Je to nenahraditelný pomocník při lepení. Už se nikdy nespálíte a půjde vám to rychleji od ruky.

2. Mech nalepte okolo celého základu.

3. Následně po nalepení použijte pevnější nit (v podobné barvě mechu) a začněte základ omotávat, a to v několika řadách. Zabráníte tak zbytečnému opadávání mechu, a ještě více vytvarujete pravidelný tvar věnce.

4. Takto jednoduše máte připravený základ věnce pro další zdobení a dekorování.

5. Na ozdobení použijte kaštany, které snadno a rychle můžete ještě dozdobit.

6. Využijte k tomu plastové šablony s nejrůznějšími motivy (nejlepší je použít malý vzor, aby byl motiv na kaštanech vidět). Šablonu položte na kaštan, lehce přidržte rukou a slabě přestříkejte barvou ve spreji – pokud použijete bílou barvu, tak to na hnědém kaštanu skvěle vynikne a bude to připomínat perníčky.

7. Sprej před stříkáním nezapomeňte důkladně protřepat a pak slabě přestříkejte šablony, aby se vám barva pod šablonu nedostala.

8. Po pár stříknutích máte hotové a ozdobené kaštany, které můžete využít na podzimní věnec. Kaštany nechte důkladně zaschnout. Barva na nich dobře drží a neuškodí jim ani venkovní počasí.

9. Ozdobené kaštany začněte pomocí tavné pistole lepit na mechový základ věnce. Využijte i kaštany nenasprejované a mezery vyplňte nejrůznějšími šiškami a dalšími přírodninami.

10. Lepidlem nešetřete, aby vše dobře drželo a nic neopadalo z věnce, který bude viset na dveřích. Tavná pistole je v tomto případě nenahraditelným pomocníkem.

11. Na závěr můžete samotný věnec ještě dotečkovat, a to buď za pomoci bílé akrylové barvy a pomůcky na tečkování, nebo využijte rovnou tekuté perly. Tečky pak nechte důkladně zaschnout.

12. Hotový věnec můžete položit na jídelní stůl či ho rovnou zavěsit na dveře.

Je to jednoduchý a rychlý a hlavně levný nápad, jak využít kaštany k podzimnímu tvoření.

Podívejte se na videonávod, kde vám Honza Diblíček ukáže vše krok za krokem.

Tvořte s námi

Pro Davonu
Honza Diblíček

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (12.6 + 16.8) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru