CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Renovace nábytku netradičně

Speciální techniky

Renovace nábytku netradičně

Jak na renovaci nábytku? Chystáte se na renovaci nábytku a hledáte inspiraci? Máte doma židli, noční stolek, polici, zkrátka něco co potřebuje nový kabát? Inspirujte se naším návodem.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Vyberte si předmět nebo nábytek, který budete chtít renovovat. Pokud je na něm starý nátěr, bude jej potřeba odstranit, nejlépe osmirkovat brusným papírem. Nemusíte používat jen starý nábytek, vyberte si k dekorování i nový kousek, třeba noční stolek, který jsem si vybrala i já.

Rozhodla jsem se pro dva tyty barev a to barvu křídovou ve spreji, která je matná, dá se jednoduše nanášet, po zaschnutí brousit a řada křídových barev obsahuje krásné odstíny, které se mi hodily do interiéru. Barvila jsem dva šuplíky a rozhodla jsem se na ten druhý použít klasickou bílou akrylovou barvu. Zvolila jsem štětec, který nemá úplně jemné chlupy, mým záměrem bylo, aby na šuplíku zůstal viditelný tah štětcem. 

2. Nejdůležitější bylo samozřejmě razítko, protože morčata to byla láska na první pohled. Celá řada razítek Pink Ink Design je dokonalá. Když už renovace, tak s úžasným razítkem.

3. Pokud je to možné, vyjměte jednotlivé části nábytku (v tomto případě šuplíky) a dekorujte je každý zvlášť. První šuplík natřete bílou akrylovou barvou. Je dostatečně hustá, aby stačil jeden nátěr, ale udělejte to podle vašeho uvážení, můžete dát nátěrů více podle toho, jaký máte v plánu výsledný efekt.

Druhý šuplík nastříkejte křídovou barvou. Pokud chcete docílit vintage (starého) efektu, stříkejte nerovnoměrně. Přidejte někde větší vrstvu barvy. Zasušte fénem. Místo, kde je více barvy, bude schnout déle, což můžete využít k tomu, že například kuchyňskou utěrkou jemně odstraníte část zasychající barvy a na povrchu se vytvoří flek. Po dokonalém zaschnutí šuplíku vezměte smirkový papír a odstraňte vrstvy barvy tak, abyste byli spokojení.

4. Použijte akrylový blok v takové velikosti, aby se na něj razítko vešlo a zvolte permanentní inkoust v barvě, kterou potřebujete. Protože máte jen jeden pokus razítko dobře natisknout, pořádně si to natrénujte :-) To znamená mít dostatečně vlhký polštářek s inkoustem. Naneste inkoust na celou plochu razítka a vyzkoušejte otisky třeba na zadní stranu šuplíku. Pokud se stane, že se otisk nepovede (razítko může na povrchu barvy klouzat), je potřeba znovu přetřít nebo přestříkat barvou a zopakovat postup smirkování. Barvy jsou krycí, překryjí i permanentní inkoust.

5. Tato renovace není nijak složitá, určitě to zvládnete a na závěr použijte ochranný lak. Jednoduchý na použití je lak ve spreji ve variantách matný, lesklý, sametový - vyberte si dle vlastního uvážení a vše přestříkejte podle návodu uvedeného na laku. 

6. Získáte velmi originální kus nábytku do vašeho bytu nebo kanceláře.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (20.3 + 9.1) *

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru