CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Šnečci do zahrady

Speciální techniky

Šnečci do zahrady

Máme pro vás inspiraci na tvoření s dětmi ze šnečích ulit. Vytvořte si vlastní šnečí rodinku a ozdobte s ní vaši zahradu.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Na výrobu těchto šneků využijte prázdné a čisté ulity, které v prvním kroku všechny natřete bílou barvou a nechejte zaschnout.

2. Vyberte si další barvy, které budete chtít použít. Některé ulity nechejte bílé a další natřete akrylovou barvou. Na toto tvoření nepotřebujete mnoho barev. Stačí vám pouze bílá, černá a červená. I z tak málo odstínů se dá vytvořit mnoho krásných dekorací. 

3. Po zaschnutí můžete ulity různě domalovat. Vhodné jsou akrylové fixy na malování kamínků, například fixy značky Decor Pen. Na ulity namalujte puntíky, čárky, srdíčka a jiné drobné tvary.

4. Šneka zkompletujte. Na seříznuté dřevěné kolečko přilepte tavnou pistolí ozdobenou ulitu a bílé dřevěné korálky, které vytvoří oči šnečka. Domalujte je černým fixem. Z černého drátku vytvořte šnečkovi tykadla a na konce drátku přilepte černé dřevěné korálky.

5. Dozdobte šneky drobnými detaily. Pomocí bílé kontury domalujte šnečkům srdíčka jako nosy a do očí udělejte bílé tečky pro zvýraznění. Bílou konturu nechte důkladně zaschnout.

6. Po zaschnutí vše důkladně přelakujte bezbarvým lakem ve spreji.

7. Šnečí krasavce můžete využít jako dekoraci do zahrádky či květinového truhlíku, bude jim to tam slušet nejen na podzim.

8. Máte na zahradě starší dekoraci, která je už okoukaná? Dejte jí nový kabátek. Využijte k tomu spreje, kontury, plastové šablony a fixy.

Podívejte se na videonávod, kde vám Honza Diblíček ukáže vše krok za krokem.

Šnečci jsou jednoduchou dekorací, kterou zvládnou i děti, a bude to hezká ozdoba dětského pokojíčku i zahrady.

Tvořte s námi

Pro Davonu
Honza Diblíček

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (1.1 + 28.6) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru