CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky U nás vykvete i kolo

Speciální techniky

U nás vykvete i kolo

Ze starého nové, to je recyklace. Květiny na kole, to je dekorace. Filc, krepový papír, nůžky a vykouzlíte dekoraci, jakou svět neviděl.

Materiál a pomůcky

Postup

1.  Vyzkoušejte si výrobu dekorace z něčeho, co už dosloužilo, a vy tomu dáte nový kabát. Obejděte dům nebo své okolí a najděte předmět, který vůbec není na dekoraci určen, v tom je celé kouzlo. V našem případě je to část jízdního kola, které už zůstalo na místě pro odvoz odpadu. Byla by škoda kolo nezachránit. 

Abyste mohli kolo natřít nebo nastříkat barvou, je důležité odstranit všechnu špínu a mastnotu z kola. Použijte klasické domácí čistící prostředky.

2. Kolo nechejte vyschnout a nastříkejte barvou ve spreji. Pokud bude potřeba, přidejte více nástřiků. Metalická barva má odstín rose gold a hezky ladí k barevným květinám.

3. Možností, jak udělat květiny nebo listy, je nekonečně mnoho. Stačí většinou nůžky, kterými vystřihnete tvar, tavná pistole a případně floristický drát a floristická páska. Nebojte se experimentovat s velikostí květů, a hlavně se nebojte nedokonalosti vystřižených částí, ani v přírodě není vše dokonalé. Filcové květiny jako dekorace jsou krásné.

Jednotlivé listy vystřihněte od oka, zachovejte pouze podobný tvar. Velikost a množství lístečků si nastříhejte podle potřeby. Pokud nejste z těch, co to od oka umí, vytvořte si šablonu z papíru, obkreslete ji na filc nebo krepový papír a vše vystřihněte.

Použijte tavnou pistoli. Do špičky listu přidejte kapku tavného lepidla a prsty přitlačte k floristickému drátku. Výhoda tavného lepidla je, že rychle tuhne a práce postupuje rychle,

4. Krepový papír má výbornou vlastnost a tou je roztažnost až na 150 % původního rozměru. Umělecký květinový krepový papír je silnější než klasický školní krepový papír a dá se velmi dobře tvarovat.

Jednoduše uřízněte z role papíru část dlouhou cca 8 cm.

Krepový papír natáhněte na jedné straně, aby se navlnil a část, kterou jste nenatahovali, potřete lepidlem z rolleru. Rollerem je to nejrychlejší, ale můžete použít i jiné lepidlo. Tavné lepidlo není moc vhodné, protože budete kytku stáčet kolem drátku a tavné lepidlo by zbytečně zvětšilo objem. 

Smotejte jednoduše dokulata papír a přidejte do spodní části floristický drátek. 

TIP: Papír je hodně pružný, ale nevydrží vše, doporučujeme pracovat s opatrností, aby se neroztrhl.

Floristická páska obsahuje kaučuk, který zaručuje její pružnost a také mírně lepí. Aby páska dobře držela na místě, přilepte ji lepidlem.

5. Dalším typem jsou květiny, které mají základ z polystyrenu. Kuličku o průměru 2 cm omotejte krepovým papírem, který jste roztáhli na co největší velikost. Omotejte kuličku a přilepte okraje tavnou pistolí. Vytvořte střed květiny. 

Od oka si vystřihněte tvary okvětních plátků. Po vystřižení okraje květů pomocí prstů natáhněte, aby se zvlnily.

Jednotlivé lístky postupně přilepte na polystyrenovou kuličku a můžete slepit i jednotlivé lístky mezi sebou, pokud si to tvar květiny žádá. Nakonec přidejte floristický drátek a pásku.

6. Jednoduchý dlouhý list si vyrobíte tak, že ustřihnete pruh krepového papíru. Stříhejte ho tak, aby se list dal natáhnout do délky, ne do šířky. Rohy zastřihněte dokulata (tvar listu) a krepový papír natáhněte.

Doprostřed listu po celé délce přidejte tavné lepidlo v přiměřeném množství, list poskládejte "hala bala" a přidejte floristický drátek.  

7. Pokud máte vyřezávací stroj Big Shot, využijte Bigz šablonu, která vyřeže materiál do 2 mm. Filc vyřeže velmi dobře bez otřepů. Vyřežte ze zbytků papíru a z filcu kytičky a vytvořte si další dekorace.

8. Použijte pruh filcu, na který nalepte všechny dekorace. Vše přilepte pomocí tavné pistole ke kolu a vytvořte tak shluk květin a listů. Dekorujte kolo tak, abyste byli s výsledkem spokojení.

Najděte si různé předměty, kterým vdechnete nový život a netradičně je ozdobte květinami, které se do interiéru vždy hodí. Takové nástěnné dekorace překvapí každou návštěvu.

Tvořte s námi

pro Davonu

Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (5.3 + 46.8) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru