CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Ulity s patinou

Speciální techniky

Ulity s patinou

Patříte mezi ty, kdo si z procházky nebo výletu přinesou různé přírodniny a mezi nimi i prázdné ulity? Pokud ano, máme pro vás skvělý tip, jak si je rychle ozdobit. A to za pár minut.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Důležité je, abyste ke tvoření použili čisté ulity. Nechejte je odmočit v čistícím prostředku, který smícháte s vodou v nějaké nádobě, nejlépe do druhého dne. Poté je propláchněte pod tekoucí vodou a nechejte na sluníčku důkladně oschnout.

2. Nejprve začněte tím, že si ulity natřete černým gessem. Tato hustá akrylová barva slouží jako podklad a výborně kryje. Je vhodná na všechny materiály včetně přírodnin. Ulity natřete a nechejte je důkladně zaschnout.

3. Po zaschnutí přicházejí na řadu metalické vosky (patiny), které jsou k dispozici v mnoha odstínech. Je na vás, jak barevné ulity chcete mít, a jaký odstín patiny použijete.

4. Na nanášení těchto vosků je nejlepší použít prst, který lehce namočte do vosku a mírně otřete do víčka, abyste na prstu neměli velké množství vosku. Vosk již nelze z ulity sundat, proto nanášejte vícekrát menší množství.

5. Vypadá to jako kouzlo. Černý podklad patinu zvýrazní a můžete prolínat i jednotlivé barvy vosků.

6. Tyto ozdobené ulity můžete využít na dekoraci do zahrady ke květinám, na výrobu věnců, zvonkohry nebo na dekorování stolu na letní terase.

7. Ulitám to na zahradě bude opravdu velmi slušet a až na ně zasvítí sluníčko, tak se budou ještě více lesknout a blýskat. 

  

Podívejte se na videonávod od Honzy Diblíčka.

Tato technika patinování bude bavit nejen děti, ale i dospělé.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Honza Diblíček

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (33.0 + 31.2) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru