CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Textilní techniky Strašidelný přívěsek na klíče

Textilní techniky

Strašidelný přívěsek na klíče

Konec neustálému hledání klíčů. Vyrobte si podle návodu stylový přívěsek ve tvaru ducha a vaše klíče už nikdy nezmizí jako pára nad hrncem. Díky jeho velikosti klíče ihned najdete v kabelce.


Materiál a pomůcky

Postup

1. Připravte si bílý filc, vyšívací černou nit nebo bavlnku, jehlu a karabinu, na kterou přívěsek pověsíte.

2. Nakreslete si na papír obrázek ducha a vytvořte si šablonu. Vystřihněte ji nůžkami a obkreslete ji na filc tužkou nebo světlou pastelkou. Na jednoho ducha budete potřebovat 2 stejné díly. 

Profi tip: Pokud neumíte kreslit, využijte nějakou volně dostupnou šablonu na internetu a vytiskněte si ji na tiskárně .

3. Filc je pevný, zvolte větší ostřejší nůžky, kterými ducha vystřihnete. Výsledkem by měly být dvě stejné části. Budete je sešívat k sobě, proto je přiložte před šitím na sebe a zkontrolujte, že jsou totožné. Při šití by vás různé rozměry zdržovaly.

4. Ozdobným kroužkovým stehem černou kontrastní nití obšijte obvod ducha a nechejte si v dolní části kousek, který neprošijete. Do horní části ducha přišijte kousek nitě nebo provázku, vytvořte si poutko na karabinu.

5. Výplň po malých částech přidávejte do vzniklého otvoru a naplňte ducha vatovou výplní. Pro lepší plnění použijte špejli, jednodušeji s ní vytvarujete náplň. Ozdobným stehem pokračujte v šití a sešijte celý přívěsek.

Profi tip: Podle účelu použití vyzkoušejte jako výplň polystyrenové kuličky nebo pohankové slupky.

6. Nakonec pomocí tavné pistole přilepte plastové dekorační oči a pusu ducha. Vystřihněte si malé kolečko z černého filcu nebo pusu vyšijte pomocí černé nitě. 

Profi tip: Může to být i dárek a zábava pro děti. Připravte ze všech částí kreativní sadu.

Ať už si vytvoříte přívěsek na klíče nebo stylový doplněk (hallowenská dekorace) vaší kabelky, obojí bude skvělým podzimním módním doplňkem a navíc už nikdy své klíče neztratíte.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iva Šťastná

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (34.6 + 45.1) *

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru