CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Tvoření s dětmi Drak z hedvábného papíru

Tvoření s dětmi

Drak z hedvábného papíru

Užijte si společnou zábavu plnou barev při výrobě svého vlastního draka, kterého zavěsíte kamkoliv v interiéru. Tento projekt je vhodný i pro práci s větším kolektivem dětí.
Autor: Davona s.r.o. 21. 9. 2021

Materiál a pomůcky

Postup

1. Na průhlednou acetátovou fólii nakreslete tvar draka a následně opatrně vystřihněte.

2. Vystřihněte malé čtverečky (15-20 ks) z jakéhokoliv barevného hedvábného papíru (modrý, fialový, růžový apod). Barvy můžete různě kombinovat, záleží jen na vás.

3. Čtverečky hedvábného papíru nalepte na připravený plastový základ draka.

Profi Tip: Nebojte se, že se bude papír vzájemně překrývat nebo vyčnívat přes hrany tvaru draka. Jakmile je drak polepený, zbytky papíru, které přečnívají přes okraje, jednoduše zastřihněte.    

4. Nastříhejte si čtyři 1,5 cm široké proužky z pěnovky (jakékoli barvy) a přilepte je na přední stranu okrajů draka.

5. Poté vystřihněte další dva pěnové proužky (barva opět záleží na Vás) a přilepte je na střed draka ve tvaru kříže. Pěnovku si můžete ozdobit různými dekoracemi nebo dokreslit fixem. 

6. Správnému drakovi nesmí chybět ocas! Na spodní část draka přidělejte dlouhý kus stuhy. Stuhu můžete ozdobit pěnovkou, kterou vyříznete do tvaru mašliček a ty ještě můžete dozdobit knoflíčky.

Profi Tip: Draka můžete ozdobit, čím budete chtít. Proč nepřidat třeba nějaké kamínky, které se budou na slunci třpytit?    

8. K zavěšení draka uřízněte kus stuhy a udělejte z ní smyčku, kterou přilepte na zadní horní část draka. Nakonec draka zavěste za smyčku do okna, kde jím bude prosvítat slunce.

 

Tvořte s námi.

Přeloženo a upraveno, zdroj časopis Docrafts Creativity. Zveřejněno se souhlasem Docrafts.

Autor: Davona s.r.o. 21. 9. 2021

Zpět na přehled

Nahoru