CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Tvoření s dětmi Poletí drak do oblak?

Tvoření s dětmi

Poletí drak do oblak?

Jaká tradiční zábava vás napadne, když se řekne podzim? Nás jednoznačně pouštění draků. Vyrobte si draka z papíru podle návodu a můžete jej použít třeba také jako dekoraci na dveře.

  

Materiál a pomůcky

Postup

1. Připravte si materiál a pomůcky, které budete na výrobu draka potřebovat. Dřevěné tyčky mají o něco větší průměr než klasické špejle a nelámou se tak lehce, což je výhoda. Bude to především dekorace, připravte si proto vhodnou barvu hedvábného a krepového papíru. 

2. Připravte si délku tyček podle toho, jak velkého draka budete chtít. Všechny konce tyček nařízněte, aby se tam lépe zachytil provázek.

3. Použijte náš nákres a udělejte si předlohu pro draka. Vidíte, v jakém místě a v jakém poměru k ostatním stranám (2:3), budete spojovat tyčky provázkem do kříže. Velikost zeleného draka je cca 60x40cm, velikost žlutého draka je cca 30x20cm.

4. Po celém obvodu těla draka (kříže z tyček) natáhněte provázek a pořádně vypněte, abyste si vymezili obvod draka. Položte konstrukci na hedvábný papír, tužkou obkreslete obvod a vystřihněte s přesahem 1-2 cm.

Profi tip: Ideálně zvolte hedvábný papír, který je na draka vhodný, protože je lehký.

5. Použijte PVA tekuté lepidlo a natřete ho po obvodu pomocí štetce. Ohněte hedvábný papír kolem provázku a přilepte.

Profi Tip: Pokud chcete draka pokreslit, něco na něj napsat apod. je v tuto chvíli správný čas. Udělejte to, než nalepíte papír na konstrukci draka..

6. Krepový papír nastříhejte na proužky a vyrobte si ozdoby pro dračí ocas. Víte jak se jim říká? Bábrlata. Přivažte proužky na provázek, který přilepte k drakovi pomocí tavné pistole. Na konec dračího ocasu připevněte pírka. 

7. Poslední krok je dekorování draka. Pokud máte Big Shot, využijte ho a vyberte si vyřezávací šablonu s podzimním listím jako je javorový list nebo dubový list nebo použijte například hvězdičky. Big Shot můžete nahradit raznicí nebo dekorace vystříhněte nůžkami.

8. Dekorace přilepte k drakovi PVA lepidlem nebo tavnou pistolí.

Dozvěděli jste se, jak vyrobit papírového draka, a právě drak bude veselou a milou podzimní dekorací. Pokud si ho zavěsíte na dveře, budete pochváleni od každé návštěvy, která k vám dorazí.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iva Šťastná

Zpět na přehled

Nahoru