CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Tvoření s dětmi Veselé ovečky

Tvoření s dětmi

Veselé ovečky

Pojďte si spolu s námi a s vašimi dětmi vyrobit jarní zápich s ovečkou, který můžete darovat přátelům pro radost. Na ovečky je skvělá kuličková samotvrdnoucí modelovací hmota Foam Clay.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Budete potřebovat: tavnou pistoli, polystyrenová (vatová) vajíčka, špejle, bílou hmotu Foam Clay, bílý permanentní fix Posca, dekorační oči, nůžky a černou pěnovku moosgummi. 

2. Pokud rádi tvoříte s dětmi, vyzkoušejte skvělou samotvrdnoucí hmotu s velmi malými polystyrenovými kuličkami Foam Clay, která je velmi dobře tvárná, ihned přilne, nemusí se lepit a dětem se s ní dobře pracuje. Hmota schne na vzduchu. Samotvrdnoucí hmota je připravena k okamžitému použití.

3. Z hmoty si v prstech vytvarujte slabou placku, hmota je velmi příjemná a měkká a je dobře tvárná. 

4. Připravte si polotovar vajíčka a obalte ho vytvořenou plackou z hmoty Foam Clay. Ušetříte tak hmotu, protože střed vajíčka bude z polystyrenu. Pokud budete chtít, můžete vejce vytvarovat pouze z hmoty, budete mít ale zbytečně velkou spotřebu.

5. Důkladně hmotu uhlaďte, aby tvar vajíčka byl souměrný. Stejným způsobem si připravte všechna vajíčka. 

6. Vajíčka napíchněte na špejli a nechejte samotvrdnoucí hmotu vytvrdnou na vzduchu. Hmota zcela vyschne do cca 24 hodin, ale závisí to na tloušťce.

7. Z pěnové gumy si vystřihněte tvar hlavy ovečky. Bílým permanentním fixem namalujte obličej a tavnou pistolí nalepte dekorační mrkací oči.

8. Po vytvrdnutí hmoty nalepte tavnou pistolí hlavu ovečky k tělu.

9. Stačí už jen ovečku dozdobit mašlí a máte hotovo. Nakonec můžete na ovečky nalepit kuličky polystyrenu, které budou vypadat jako vlna. Je to rychlé tvoření a do Velikonoc to ještě zvládnete vyrobit.

Ovečky budou hezkou jarní dekorací nejen na vašem velikonočním stole.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Jan Diblíček

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (34.1 + 3.2) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru