CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Výroba přání Barevná embosovaná přání

Výroba přání

Barevná embosovaná přání

Big Shot je lis na papír, který vyřezává a embosuje. Květinová přání vyrobená pomocí kapes a inkoustů v kombinaci s horkým embosem vás překvapí množstvím různých variant.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Připravte si Big Shot, inkoustové polštářky na vodní bázi, embosovací kapsy a rozprašovač.

2. Embosování v plastových kapsách vytváří na papíru nebo fólii reliéf. Plastovou kapsu otevřete, vložíte do ní papír a projedete strojem Big Shot. Je to lis lis, který na papíru vytvoří reliéf. Embosování je krásná technika, kterou využijete na přáníčka celoročně.

 

3. Použijte embosovací kapsu a začněte nanášet tu nejsvětlejší barvu inkoustu na vodní bázi na hladkou stranu embosovací kapsy. Přidejte postupně tmavší a tmavší odstíny, které chcete použít. Inkousty nanášejte přímo z podušky. Zaplňte celou rovnou stranu plastové kapsy. Sami si zvolte počet barev, které chcete použít.

4. Ihned po nanesení barvy použijte rozprašovač s vodou. Díky tomuto kroku se barva naředí, lépe se jednotlivé odstíny propojí a na povrchu se vytvoří zajímavý efekt.

5. Do plastové kapsy vložte akvarelový papír. Papír použitý v návodu má z jedné strany reliéf, touto stranou přiložte na nabarvenou část kapsy. Kapsu s papírem projeďte Big Shotem.

6. Papír vyndejte z plastové kapsy a sami budete překvapeni výsledkem. Je na vás, jaký inkoust nebo kapsu použijete, vždy se vám to povede. Nechejte zcela zaschnout.

7. Pokud chcete některé motivy zvýraznit, použijte razítkovací polštářek a pomocí pěnové houbičky naneste přímo na papír, kde zvýrazníte reliéf.

8. Vytvořené kartičky si ořízněte na velikost menší, než je základ přání. Příklad: pro základ přání A6 (10,5 x 14,5 cm) ořízněte na velikost 10 x 14 cm. Použijte stříbrné proužky na dekorování okrajů. Proužky to dotáhnou k dokonalosti.

9. Použijte papírové dekorace a výřezy a nalepte je na základ přání pomocí PVA lepidla.

10. Doplňte přání nápisem, který si natisknete razítkem na papír. 

11. Přáníčka také můžete dozdobit květy, které vytvoříte technikou horkého embosingu na transparentní papír. 

Podívejte se na videonávod od Honzy Diblíčka.

Přáníčka udělají radost ke každé příležitosti, vyrobte si je do zásoby, abyste je mohli kdykoli darovat.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Honza Diblíček

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (30.1 + 11.1) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru