CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Výroba přání Svatební oznámení a jmenovky

Výroba přání

Svatební oznámení a jmenovky

Jmenovky na stůl svatba a svatební oznámení v jednoduchém stylu zvládne každý. Ruční práce dodá vaší papírové tvorbě originalitu.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Svatební oznámení si můžete celé vyrobit sami. Budete k tomu potřebovat papír vhodný do tiskárny, na který si napíšete text, dřevěné dekorace, washi pásku a transparentní papír. Vše je možné vzájemně kombinovat a je na vaší fantazii, jaká oznámení a jmenovky si na svatbu vyrobíte. Tento návod berte jako inspiraci, není to postup krok za krokem. 

   

2.  Vyberte si barvu papíru vhodného do tiskárny. Jedná se o papíry vyšší gramáže, které mají na obalu uvedeno, jaký druh tiskárny lze použít. Doporučujeme zvolit laserovou tiskárnu, která je vhodná pro většinu papírů. V počítači si napište texty. Výhodou je, že si můžete vybrat font, který se vám líbí a ladí s vaší svatbou. Pokud preferujete romantiku, zvolte font, který je podobný ručně psanému textu. Přání, které vidíte, je úplně jednoduché. Papír s natištěným textem ořízněte do požadovaného tvaru a použijte rohovou raznici na zakulacení rohů. I tato jednoduchá dekorace na přání bude vypadat zajímavě. Abyste kraftový základ přání opticky oddělili od kraftového papíru, přidejte mezi ně vrstvu bílého perleťového papíru a opět zakulaťte rohy. Přidejte dřevěná srdíčka a samolepicí perličky a přání je hotovo. Vše slepte oboustranně lepicí páskou.

     

3.  Papítové jmenovky na stůl nemusíte řezat nebo stříhat, použijte polotovary. Jednoduše je dekorujte washi páskami. Vytiskněte si na papír vhodný do tiskárny jména svatebčanů nebo jejich "funkci" jako například svědek, babička, host apod. Opět použijte na lepení oboustranně lepicí pásku a využijte i 3D lepicí čtverečky pro prostorový efekt.

Použijte raznici ve tvaru oválu a s její pomocí vyrazte tvary, na které napíšete text, nebo text natiskněte a použijte raznici. Jako podklad zkuste transparentní papír.

   

4.  Detaily, které si vytvoříte, jsou na vás, není to nic složitého. Vyzkoušejte raznice a vyrazte drobné tvary. Srdíčko se na svatební jmenovku hodí nejvíce.

  

5.  Krajka je jednou z nejoblíbenějších dekorací. Pokud ji použijete, opět využijte oboustranně lepicí pásku při lepení.

6. Posledním tipem je obálka z transparentního papíru. Pruh transparentního papíru seřízněte na velikost přání a jednoduše složte tak, aby se přání dalo vložit dovnitř. Svázat tento obal můžete nití, provázkem, přidejte i malé dekorace.

    

Svatební oznámení v hnědé kraft barvě je evergreenem. Nepodléhá trendům a společně s krajkou a srdíčky budete vždy in.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iiska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (40.3 + 10.1) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru