CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod E-shop Výtvarné potřeby Skicáky Akvarelové papíry Skicák na akvarel Cardinal (300g/m2, 10 listů) A4

Skicák na akvarel Cardinal (300g/m2, 10 listů) A4

Kód zboží: 961836 EAN: 3329680961836
Značka: Clairefontaine

Skladem

237,76 Kč

Popis - Skicák na akvarel Cardinal (300g/m2, 10 listů) A4

Akvarelový papír Cardinal je vyroben tradiční holandskou technologií kombinací celulózy a bavlny. Papír je lisovaný za studena, neobsahuje kyselinu. Má přirozenou bílou barvu. Papír je unikátní svojí strukturou, z jedné strany je jemný, z druhé strany velmi hrubý (tzv. rough). Ideální na širokou škálu mokrých technik od akvarelu přes lavírování až po kvaš. Můžete použít také akrylové, temperové a vodové barvy, olejové barvy, inkousty, atd. Gramáž 300g/m2. Formát A4. Skicák je lepený po kratší straně a obsahuje 10 listů. Bez kyselin.

Parametry

Velikost A4
Gramáž papíru 300g/m2
Barva papíru bílá
Kresba ano
Malba ano
Fix ne
Tužka, pastelka ano
Uhel, pastel ano
Inkoust, tuš ano
Manga, komiks ne
Akvarel ano
Tempera, kvaš ano
Akryl ano
Olej ano
Studentský ne

Značka Clairefontaine

Výroba papíru má dlouhou tradici od vzniku prvních papíren již v XVI. století. Společnost Papeteries de Clairefontaine zahájila výrobu v roce 1858. V roce 1880 zahájila výrobu obálek a poté bude následovala výroba zápisníků. Tři aktivity: papír, obálky a zápisníky jsou stále v nabídce firmy. Papeteries de Clairefontaine nevyrábí svou papírovou pastu, ale dodává ji ze světových trhů. To jim neumožňuje diverzifikovat zdroj tak, aby odpovídal vysoké kvalitě složení jeho papírů, například dlouhými vlákny ze Skandinávie pro svou rezistenci nebo krátkými vlákny, která pro svoji neprůhlednost a vlastnosti nátěru pochází z bresilienových eukalyptových lesů. Kromě jejich dceřiné společnosti Everbal nevyrábí pouze recyklovatelné papíry bez barvení a bělení. 

Nahoru