CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Origami svatební výzdoba

Speciální techniky

Origami svatební výzdoba

Hledáte originální hand made dekoraci na svatbu? Vyberte si ze široké nabídky origami papírů ty, které budou ladit s barvou vaší svatby, a složte si jeřáby pro štěstí.

Materiál a pomůcky

Postup

1.  Vyberte si barevně ladící svatební origami papíry. Na návod byla použita sada ve velikosti 15x15 cm. 

   

2.  Už jste slyšeli japonskou legendu o tom, že když poskládáte tisíc jeřábů, vyléčíte se ze své nemoci? Jeřáb je symbolem dlouhověkosti a v Japonsku se věší do chrámů a svatyň, kde se lidé modlí za lepší zdraví. Origami skládačky z papíru jsou také vhodnou dekorací na svatbu nebo oslavu. Pokud jeřába správně poskládáte, umí mávat křídly.

     

3.  Podle návodu si jeřába složte. Pokud by vám návod v této podobě nevyhovoval, najděte si video návod. Bylo jich zpracováno již mnoho.

   

4.  Důležitá je u skládání origami přesnost. Všechny sklady by měly být precizní, závisí na tom konečný výsledek, proto nespěchejte a tvoření si užijte. Origami papíry mají většinou gramáž menší než kancelářský papír a dobře se skládají. Použijte při překládání papíru hladítko nebo knihařskou kost. 

TIP: Část papírů ořízněte na velikost 10x10 cm nebo 7x7 cm a vyzkoušejte si složení jeřábů jiných velikostí.

  

5.  Na dřevěnou hrubě opracovanou tyč s očky zavěste jeřáby. Připravte si nylonové vlákno a korálky, které použijete při zavěšení.

6. Provlékněte silon korálkem a udělejte dva uzlíky. Konec nylonového vlákna zastřihněte. Navlékněte silon do jehly a propíchněte tělo jeřába. Postupně na silon navlékněte různé velikosti jeřábů, vypadá jezky, když se střídají. 

    

7.  Zavěsit můžete, kolik chcete origami dekorací. Vyzkoušejte i variantu, kdy jeřába umístíte do láhve, a přidejte i světýlka.

 

Skládání papírů do různých tvarů je zábava. Vyzkoušíte, jak je to s tou dlouhověkostí, a složíte si dekoraci z jedné tisícovky jeřábů?

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (20.9 + 23.7) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru