CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Vyrobte si barevné mýdlo

Speciální techniky

Vyrobte si barevné mýdlo

Vyrobte si originální mýdlo z mýdlového základu, barev a třeba sušených květin. Na výběr je celá řada mýdlových hmot, které jsou určeny pro zajímavé efekty. Odlijte mýdla různých tvarů.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Vyberte si mýdlovou hmotu, kterou budete chtít použít. Máte několik možností na výběr, přečtěte si pečlivě popis u jednotlivých druhů, každé mýdlo jinak rychle tuhne, je transparentní nebo bílé, dá se vzájemně míchat, je vhodné na detailní odlévání apod. Nepřidávala jsem do mýdla žádnou vůni, pouze přírodní levanduli. Vůni si u nás můžete také vybrat. Barvy lze vybrat buď tekuté, v tubě nebo jako pasty v kelímcích. 

2. Pokud chcete mít všechna mýdla stejná, použijte stejné formičky a navažte si množství mýdla do jednotlivých forem. Mýdlo můžete tavit ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě, pozor, mýdlo by se nemělo vařit. U každého typu mýdla na e-shopu je uvedeno, na jakou teplotu se má zahřát. Lépe to odhadnete ve vodní lázni, kde můžete rozehřát i větší množství mýdla najdenou a mýdlo i pomaleji tuhne, když je ho větší množství. Pokud mýdlo v mikrovlnce převaříte, může se na něm vytvořit škraloup. Mýdlo lze znovu roztavit. 

3. Doporučujeme pracovat v gumových rukavicích. Roztavte si mýdlo, které jste si vybrali a smíchejte s barvivem. Přidejte nejdříve menší množství barvy, vždy můžete přidat a ztmavit. Vyzkoušejte kombinaci barvy s transprentní hmotou a s bílou hmotou.

4. Výroba mýdla je jednoduchá, zvládnete to i s dětmi s dohledem dospělé osoby. Přidejte barvivo do transparentního mýdla, dobře promíchejte a nalijte do formy. Vyzkoušejte si smíchat transparentní mýdlovou hmotu s kousky nakrájeného bílého mýdla. Pozor na teplotu mýdla, aby se bílé kostičky nerozpustily. Dooručujeme použít mýdlovou hmotu Swirl-C, která umožní rovnoměrné rozložení kousků mýdla ve hmotě.

5. Přidejte sušenou levanduli a lehce promíchejte.

6. Jako poslední přidejte malou vrstvu bílého mýdla obarveného jemně barvou. Aby se vrstvy lépe propojily a neoddělily se, použijte čistý alkohol a povrch postříkejte.

7. Chcete-li barvy mísit mezi sebou, je vhodná mýdlová hmota Swirl-W, která zamezí smíchání barev a mýdlo má krásný vzor.

8. Na mýdlo, které ještě nezatuhlo, můžete nasypat sušenou levanduli, mýdlo bude krásně vonět.

9. Na odlévání mýdla využijte i zdánlivě detailní formy, protože i na to je speciální typ mýdla Clear, které je určeno na odlévání detailů. Vyzkoušela jsem transparentní a bílé mýdlo nabarvit a obě varianty mají něco do sebe. 

10. Vyzkoušejte i lehce zamíchat transparentní a bílé mýdlo, vzniknou hezké detaily a proti světlu má mýdlo krásnou strukturu.

11. Po vyjmutí mýdla z formy ořízněte přebytky mýdla.

12. Stačí mýdlo už jen dekorativně zabalit, vyberte si provázek, využijte razítko na popis nebo si vytiskněte text na tiskárně a použijte třeba washi pásku.

13. Mýdlo je skvělým dárkem a určitě vás jeho výroba bude bavit stejně jako mně a nebudete vědět, kdy přestat. Budete mít tolik krásných mýdel, že je ještě rádi rozdáte rodině nebo kamarádům :-) 

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (44.8 + 7.5) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru