Nacházíte se zde: Davona.cz Blog Tvoření s dětmi Adventní kalendář pro děti

Tvoření s dětmi

Adventní kalendář pro děti

Zpříjemněte dětem čekání na Ježíška. Jestli se ptáte, zda je možné vyrobit adventní kalendář za jedno odpoledne a ještě při tom stihnout i oblíbený film? Tak ano, se samolepkami a fixem to zvládnete raz dva.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Adventní kalendář bývá většinou překvapením pro vaše děti. Je to dárek od Mikuláše, kde děti najdou sladkosti nebo různé malé dárečky. Máme pro vás jednoduchý návod na to, jak dekorovat kalendář z kartonu. Budete potřebovat jen základní Décopatch kalendář v barvě kraft, samolepky a bílý gelový fix.

   

2. Pokud budete chtít použít kalendář jako překvapení pro děti, pracujte s kalendářem sami a zvládnete to i na poslední chvíli. Nalepte samolepky na jednotlivé šuplíčky. Kalendář můžete použít třeba i na drobné hračky v dětském pokojíčku a zapojte do lepení, psaní a malování i děti.

    

3. Jestli jsou samolepky větší než šuplíčky, nevadí, podle foto návodu nalepte samolepku přes otvor, kterým se otevírá šuplík. Natřihněte podél otvoru na šuplíku samolepku a vlepte ji do rubu krabičky.

 

4. Bílým gelovým fixem napište čísla od 1 do 25, protože kalendář obsahuje 25 šuplíků.

Profi tip: Pokud byste chtěli využít klasický český advent, který má 24 dnů, prostřední krabičku vyjměte.

 

5. Pište čísla tak, aby se na plochu vedle samolepky vešly, proto zvolte nižší čísla k větším samolepkám a naopak.

6. Doplňte například tečky nebo zapojte svou fantazii a dokreslete gelovým fixem cokoli se vám líbí. 

7. Adventní kalendář nemusíte používat jen v předvánoční době. Může to být také zásobník na drobné hračky, který dětem bude sloužit po celý rok. Je to dekorace do bytu nebo přímo do dětského pokoje.

  

A kdo bude chtít vyrobit Elegantní adventní kalendář, podívejte se na náš návod zde.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Iriska Vohlídková

Kam až má paměť sahá, vždy jsem se věnovala nějaké tvořivé činnosti. S pletením, háčkováním a šitím jsem začala už na základní škole a v té době má počátek i mé seznamování s papírem. Velkým hitem tenkrát byla písnička Holky z naší školky a já jsem si vytvořila své první „album“ s texty písniček a fotkami těch úžasných zpěváků. Bylo mi 14.

Dnes mám už jiné zájmy, ale tvoření a hlavně to papírové mi zůstalo. Alba, přáníčka a scrapbookové stránky všeho druhu tvořím neustále. Scrapbooking, cardmaking, Project Life – to je můj život. Pořádám výtvarné kurzy, víkendové tvořivé pobyty, lektoruji workshopy, vytvářím pro kreativní weby návody na tvoření, jsem členem design týmů, a také jsem psala blog pro firmu Sizzix. Jsem spoluautorkou knihy Cardmaking a minialba, která vyšla v roce 2013 v nakladatelství Grada a také spoluautorkou knihy Scrapbooking – papír s příběhem, která vyšla v roce 2015 v nakladatelství Zoner Press. Baví mě se s vámi potkávat nejen na kurzech ale i v prodejně v Praze nebo na výstavách. 

Sbírám hygienicky balené cukry, miluji cestování, baví mě psát blog, mám ráda výzvy a zjistila jsem, že bych nemohla žít na pustém ostrově, protože potřebuji k životu společnost mé rodiny a stejně tvořivých a aktivních lidí.

Seznam autorů, kteří tvoří obsah blogu Davony.

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (22.6 + 2.7) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru