CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Tečkování mandal na kameny

Speciální techniky

Tečkování mandal na kameny

Jak tečkovat na kameny? Malování na kamínky je skvělá zábava a tečkování mandal na kamínky je přímo relaxační. Vyzkoušejte si různé varianty tečkování a uvidíte, že co kamínek to originál.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Pro tečkování si vyberte oblázky, které mají rovnější plochu, aby se vzor na kamínek vešel. Budete potřebovat akrylové barvy, štětec, pomůcky na tečkování s kuličkami různých průměrů.

2. Na kámen si nakreslete kruh tužkou, poslouží vám akrylová barva, kterou můžete obkreslit.

3. Kruh si vymalujte akrylovou barvou, aby se sjenotil barevně povrch a ostatní barvy dobře vynikly. Pokud prosvítá povrch, přidejte další vrstvu.

4. Trochu barvy si dejte na plastový tácek nebo nesavý povrch, aby se vám barva dobře nabírala nástrojem na tečkování. Pokud je moc hustá, rozřeďte vodou. S hustou barvou nebudou tečky tak pravidelné a barva na tácku i nástroji rychleji zaschne. Nástroj průběžně utírejte, barva se nabaluje a tečky by nemusely být stejné. 

Vytvořte si uprostřed velkou tečku a do kříže uděljte bílé tečky, abyste si vymezili, kam budete tečkovat a mandala byla souměrná. 

5. Můžete udělat jednu nebo dvě tečky mezi tečky, které jste udělali do kříže. Tady je to jen na vaší fantazii.

6. Tečkovat můžete barvami, které se vám budou líbit a lze tečku udělat mezi dvě tečky nebo paprskovitě do ztracena tečkovat nástrojem. Vyzkoušejte si tečkování na papíru. Můžete si vyzkoušet i výsledný vzor.

7. Až všechny tečky zachnou, použijte nástroj s malou kuličkou a do velkých teček doplňte tečky malé.

8. Pokud budete mít dostatečně tekutou akrylovou barvu - lze naředit vodou - můžete s tečkovacím nástrojem pracovat jako když malujete voskem na velikonoční vejce. Zkuste udělat delší tahy.

9. Doporučujeme 3D tekuté perly, které vytvoří doslova překvapivý 3D efekt. Perly jsou vyrobeny na bázi barevného tekutého PVA lepidla a vytvoří krásnou tečku ve velikosti, kterou si uděláte. Doporučuji tekuté perly před použitím protřepat a nanečisto nacvičit "výrobu" tečky. Zmáčkněte lahvičku, aplikátorem udelejte tečku a točte aplikátorem dokola, aby se případný "ocásek" barvy spojil s tečkou. Jde to lehce, až mě to překvapilo. Nepoužívala jsem dříve moc tekuté perly, protože jsem ten ocásek neuměla udělat hezky :-) Kdo to někdy zkoušel tak ví, o čem píšu. Tečka velikosti špendlíkové hlavičky schne cca hodinu, větší tečky o něco déle. 

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (35.6 + 13.2) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru