CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Decoupage Svatební kasička na peníze pro novomanžele

Decoupage

Svatební kasička na peníze pro novomanžele

Svatební den s sebou nese různé tradice, které rádi dodržujeme. Mezi ně patří i vybírání peněz pro nevěstu a ženicha. Svatební kasička je jednou z nich a nesmí chybět na žádné svatbě. Inspirujte se a vyrobte dekoraci na svatbu.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Je to tradice, že se na svatbě vybírají peníze pro novomanžele. Můžete postavit pokladničku na viditelné místo a svatebčané jistě rádi přispějí třeba na svatební cestu. Kartonový polotovar prasátko s křídly má otvor na mince nebo bankovky a ve spodní části má uzavíratelný otvor, kterým lze lehce vložené peníze vyjmout. Připravte si bílou krycí akrylovou barvu, lepidlo, štětec a vyberte si vhodný designový papír.

   

2. Kartonový polotovar natřete bílou krycí akrylovou barvou. Gesso je vhodnější, má hutnější konzistenci. Papír Décopatch je mírně průhledný, pokud natřete polotovar bílou barvou, vzhled papíru se zvýrazní. Použijte plochý štětec. Nechejte vše zaschnout.

     

3. Použijte techniku Décopatch. Natrhejte papír na malé kousky cca 2x2 cm. Natřete povrch kartonového polotovaru lepidlem, přiložte kousek papíru a uhlaďte plochým štětcem. Postupně přidávejte natrhané kousky papíru, až pokryjete všechny části, které chcete mít papírem ozdobené.

   

4. Zlatou akrylovou barvou natřete všechny části kartonového polotovaru, které jste nepolepili papírem. Nechejte zaschnout.

5. Růžovou akrylovou barvu použijte na detaily, jako jsou ouška, čumáček nebo líčka a opět nechejte zaschnout.

6. Černým permanentním fixem Pintor, kterým můžete lehce kreslit na téměř všechny povrchy, nakreslete oči. Na závěr lze použít závěrečný lak, který zafixuje váš výrobek, ale není to nutné. 

TIP: Jak darovat peníze ke svatbě? Prasátko jako pokladnička na svatbu může sloužit i jako originální dárek. 

Svatební pokladnička ve tvaru prasátka je připravena na svatební den. Vybrané peníze mohou splnit některý ze snů, které novomanželé mají.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Míla Maříková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (18.7 + 36.8) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru