CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Jak natřít dveře tabulovou barvou

Speciální techniky

Jak natřít dveře tabulovou barvou

Vzít barvu a začít natírat. Je to tak jednoduché! V tomto návodu se dozvíte, která tabulová barva je nejlepší, na co si dát pozor u natírání, a že odmontovat kliku se skutečně vyplatí.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Když budete dveře natírat bez toho, abyste je vysadili, nejprve oblepte rámy krepovou páskou a rozprostřete igelit na zem. V případě, že dveře vysadíte z pantů, označte si stranu dveří, kterou budete natírat. Igelit rozprostřete na místo, kam dveře položíte. 

Profi tip: V obou případech doporučujeme odmontovat kliku. Ušetříte čas oblepením kliky, aby nebyla nabarvená a natírání dveří vám půjde jako po másle. :)

  

2. Než začnete, "odmastněte" dveře od nečistot, a utřete dosucha.

  

3. Vše připraveno, můžete začít! Na připravené dveře naneste první vrstvu tabulové barvy. V první vrstvě nemusíte být tak pečliví na tahy štětcem a můžete natírat v různých směrech. 

3. Díky tomu, že jste odmontovali kliku, natírání je rychlé a plynulé. Natřít celé dveře první vrstvou trvá cca 15 minut. Barvu nechte zaschnout 6-8 hodin, ideálně přes noc.

Profi tip: Tuto barvu jsme zvolili i z toho důvodu, že je bez zápachu, tudíž ji můžete použít v dětském pokojíčku nebo v ložnici. 

4. Po zaschnutí dveře natřete druhou vrstvou barvy. U druhé vrstvy dbejte na rovnoměrné tahy štětcem v jednom směru. Použítí štětce vykouzlí efekt skutečné tabule, jakou znáte ze školních lavic.

5. Po zaschnutí druhé vrstvy barvy namontujte zpátky kliku a dveře pověste. 

7. Malujte na dveře křídovými popisovači nebo křídami a tvořte dle své fantazie. Pište si zamilované vzkazy či seznam na nákup nebo se inspirujte nápadem na směrovací tabule. Využití je mnoho. :)

 

Tvořte s námi.

Tým Davona.

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (16.1 + 28.4) *

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru