CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Jemné mýdlo s bambuckým máslem

Speciální techniky

Jemné mýdlo s bambuckým máslem

Bambucké máslo má mimořádné hydratační a regenerační účinky, proto je mýdlo s touto přísadou skvělým dárkem pro celou rodinu. Připravte dárky pro své blízké. Odlijte mýdla různých tvarů.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Připravte si na výrobu mýdla mýdlovou hmotu s bambuckým máslem v dostetečném množství podle toho, kolik mýdel budete chtít vyrábět. Ze sady Zenicolor vyberte růžovou barvu a co je nejdůležitější, připravte si formu na mýdlo s motivy srdíček.

2. U každého balení mýdla je popis, jak s mýdlem pracovat, a na jakou teplotu mýdlo tavit. Mýdlo si nakrájejte nožem a dejte ho do plastové nádoby. Dle návodu mýdlovou hmotu rozehřejte v mikrovlnné troubě na cca 70-75° C, nevařte. 

Profi Tip: V sadě barev do mýdla Zenicolor je praktické plastové měřítko. Pokud vyrábíte více mýdel, dejte vždy stejné množství mýdlové hmoty a stejné množství barvy a zajistíte si tak, aby všechna mýdla měla stejnou barvu.

Odměřte si barvu a zamíchejte ji do rozpuštěného mýdla. 

3. Barva je krémová a velmi dobře se dá v rozpuštěném mýdle rozmíchat. Na míchání použijte dřevěnou špachtli. Přidejte pár kapek parfémovaného oleje, pokud si přejete vyrobit voňavé mýdlo.

4. Obarvenou a voňavou mýdlovou hmotu nalijte do forem ve tvaru srdíček. Odlévání mýdla je velice jednoduché. Nechejte ztuhnout 30 minut.

5. Po nalití roztaveného mýdla do formy se může stát, že se na povrchu shlukují bublinky, které vznikají při míchání mýdla. Jako první a nejrychlejší pomoc je Isopropylalkohol ve spreji. Stačí postříkat bublinky na povrchu a ty okamžitě zmizí. Pokud je tam necháte, mohou být vidět i po zatuhnutí mýdla.

6. Mýdlová hmota tuhne cca 30 minut. Forma na mýdlo se srdíčky není vysoká, proto je to rychlejší proces než ve vysokých formách. Po zatuhnutí mýdlo ze silikonové formy vyloupněte.

Profi Tip:  Výroba mýdla je jednoduchá, zvládnete to i s dětmi s dohledem dospělé osoby. 

Profi Tip: Vyzkoušejte smíchat transparentní mýdlovou hmotu a bílou mýdlovou hmotu. Díky této kombinaci a přidání barev docílíte krásných pastelových odstínů.

  

Mýdla jsou hotová, stačí už jen hezky zabalit a dárky pro vaše přátelé mate připravené.

Tvořte s námi.

Davona

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (35.4 + 32.8) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru