CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Recyklujte květináče ve vintage stylu

Speciální techniky

Recyklujte květináče ve vintage stylu

Každý z nás má doma květináče na kytky, které už nepoužívá, a je škoda je nechat zahálet. Inspirujte se a dejte jim nový šmrncovní vzhled ve starobylém stylu.

Materiál a pomůcky

Postup

1.  Urban jungle styl klade důraz na rostliny a jejich pěstování v bytech ve městě. Byt plný pokojových rostlin neboli městská džungle je přesně to, co potřebujete a co vám každý den zlepší náladu. Vyrobte si ozdobné květináče, které se k vašim pokojovým květinám budou dokonale hodit.

Vyberte si odlévací pružnou silikonovou formu, do které odlejete Reliefco. Můžete si vybrat z balení 1 kg nebo 5 kg. Odlévání je zábavné, doporučujeme větší balení, protože vás to bude bavit :-) Odlitky lze použít na dekorování různých předmětů, nejen květináčů.

2. Prášek Reliefco smíchejte s vodou v poměru 3 díly prášku a 1 díl vody. Smíchanou hmotu nalijte do forem. Pokud je hmota příliš hustá, přidejte trochu vody. Po nalití hmoty do formy použijte špejli a promíchejte jednotlivé formy s hmotou, aby se odstranily případné bublinky. Schnutí probíhá rychle. Do přibližně půl hodiny je možné odlitky vyklopit. Nechejte je na vzduchu doschnout do druhého dne, po vyschnutí budou mít světlejší barvu.

3. Vyberte si odlitky, které se vám líbí, a pomocí pěnového štětce je natupujte akrylovou barvou. Pěnový štětec se dostane do všech částí odlitku a nejsou viditelné tahy jako po klasickém štětci. Přidejte druhou vrstvu barvy a nechejte zaschnout.

4. Použijte štětec a naneste pastu se třpytivým efektem na odlitky. Pasty použijte jen menší množství na vytvoření starobylého vzhledu, který ještě podtrhnete přidáním patiny, což je další krok. Trochu patiny si dejte na papír, rozetřete ji prstem a jemným krouživým pohybem naneste prstem patinu na odlitek. 

5. Klasické terakotové květináče nebo jiné nádoby, ze kterých květináče budou, natřete akrylovou barvou, která se bude hodit k barvě odlitků. Zvolte tlumenější pastelové tóny. Opět použijte tupovací štětec, práce s ním je rychlá. Nechejte zaschnout.

6. Starobylý efekt dosáhnete pomocí akrylových barev. Použijte hrubý štětec a na podložku si připravte kapku akrylové barvy. Namočte štětec do malého množství barvy a pár tahy štětcem po podložce ještě barvu odstraňte. Díky malému množství barvy na štětci docílíte jemných tahů. Na zelený květináč dejte v první vrstvě šedou barvu, poté černou, bílou a nakonec bronzovou metalickou. Štětec by měl být před použitím každé barvy suchý a čistý.

 

 

7. Natřené květináče a odlitky nalakujte. Vyzkoušejte lak ve spreji matný nebo lesklý. Práce s ním je rychlá a jednoduchá. Doporučujeme lakovat venku.

8. Použijte jutový provázek a omotejte květináč. Pomocí tavné pistole přilepte odlitky na květináč a tím zároveň přichytíte i provázek.

Každý květináč, který si vyrobíte, bude originál. Až u vás návštěva květináče uvidí, bude je chtít určitě taky. Můžete se podělit o své odlitky nebo připravte odlitky jako drobné dárky pro své kamarády, kteří chtějí mít stejně krásně ozdobené své rostliny a pokojové květiny.

Tvořte s námi

pro Davonu

Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (38.5 + 22.5) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru