CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Stromečky jako dekorace

Speciální techniky

Stromečky jako dekorace

Vánoční ozdoby, které si doma vyrobíte se svými dětmi, budou mít na stromečku čestné místo. Vyzkoušejte samotvrdnoucí modelovací hmotu.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Ze samotvrdnoucí hmoty můžete vytvářet různé závěsné dekorace. Z jednoho balení hmoty vyrobíte velké množství ozdob. Na základ stromečků použijte jakoukoli barvu samotvrdnoucí hmoty, v dalším kroku se budou stromečky celé natírat akrylovou barvou, můžete spotřebovat i zbytky. Připravte si vykrajovátka na cukroví z plastu nebo z kovu.

2. Použijte vykrajovátka na cukroví a vhodná je podložka na modelování. Pokud vykrajovátka nemáte, vystřihněte si šablonu z papíru ve tvaru stromečku a pomocí nože tvary vyřežte. Oddělte kousek hmoty, položte na plastovou hladkou podložku a vyválejte válečkem. Udělejte dírku špejlí nebo brčkem. Hmota je hodně podobná modelíně, je tvárná a měkká, bude se s ní dobře pracovat i dětem. Vyzkoušejte i jiné tvary, které mohou být hezkými ozdobami.

3. Vykrájené tvary nechejte minimálně 24 hodin sušit, někdy je potřeba i delší doba podle toho, jakou tloušťku zvolíte. Před barvením musí být perníčky dokonale suché. Použijte tupovací pěnový štětec a natupujte stromečky zelenou barvou. Nechejte uschnout.

4. Použijte malý kulatý štětec a zlatou barvou nakreslete na stromečky girlandy.

5. Použijte žlutou a červenou barvu na vánoční ozdoby na stromečku. Použijte obrácenou stranu pastelky a tečkujte. Malé bílé tečky udělejte tečkovacím nástrojem.

6. Dírkami provlékněte stužku, abyste mohli ozdoby zavěsit na stromeček.

7. Hotové ozdoby můžete nalakovat bezbarvým lakem.

TIP: Vyzkoušejte jiné tvary a také jiné barvy, aby váš stromeček byl nejkrásnější. Zkuste využít modelovací nástroje a vyrobit i 3D tvary.

Podívejte se na video, jak jednoduché je stromečky vyrobit.

Stromečky budou slušet každé jehličnaté větvičce a váš stromeček bude originálem. Výrobky ze samotvrdnoucí hmoty jsou rychlé a jednoduché.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (15.4 + 41.3) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru