CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Tečkujeme akrylovými barvami 1. díl

Speciální techniky

Tečkujeme akrylovými barvami 1. díl

Připravili jsme pro vás seriál o tečkování. Chtěli bychom vás přesvědčit o tom, že tečkovat se dá na téměř každý povrch. Ivana Kapounová pro vás otečkovala spoustu předmětů a postupně si v našem seriálu ukážeme, jak si udělat malé i velké tečkované dekorace.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Vyrobte si podle našeho návodu rybu z říše fantazie. Použijte předměty décopatch, které byste stěží na tento účel použili, ale výsledek je skvělý a určitě si vyrobíte rybu, která bude jedinečná. Budete potřebovat dřevěnou malířskou paletu, různá zvířátka décopatch a také tečkovací nástroje, štětce a akrylové barvy.

2. Každé ze zvířátek, které jste si vybrali, položte na paletu a rozhodněte se, kam které zvířátko umístíte. Podle toho použijte akrylové barvy a každé zvířátko nabarvěte jednou podkladovou barvou pomocí velkého štětce.

2. Použijte tečkovací nástroje nebo malé štětečky a tečkujte podle fantazie. Vyberte si barvy, které budou odlišné od barvy podkladové a tvořte vzory dle své fantazie.

3. Dřevěná paleta bude skvělým základem pro rybu, otvor na palec můžete využít na oko. To si vyrobte z polystarenové kuličky, kterou nabarvěte akrylovou barvou, natečkujte a pomocí tavné pistole vytvořte oko ryby. Tavnou pistolí pak přilepte všechna zvířátka na paletu.

4. Pokud se nechcete pouštět do zvířátkového veledíla, ozdobte si jednotlivá zvířátka. Vyberte si opět barvy, které se vám líbí.

5. Kartonové zvířátko natřete jedním odstínem akrylové barvy a pomocí tečkovacích nástrojů nebo malého štětečku podle své fantazie vytečkujte na zvířátko vzory.

Na závěr můžete všechna vaše zvířátka nalakovat vhodným lakem na decoupage.

Tečkujte s námi.

Tečkujeme akrylovými barvami 2. díl

Tečkujeme akrylovými barvami 3. díl

Tečkujeme akrylovými barvami 4. díl

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Ivana Kapounová

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (20.0 + 10.4) *

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru