CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Veselé obličeje a malování kamenů

Speciální techniky

Veselé obličeje a malování kamenů

Nápadů na malování kamenů není nikdy dost, a když jsou k tomu ještě jednoduché a rychlé, uvítají je všichni, kdo mají rádi malování na kamínky a tvoří rádi společně s dětmi. Jaké barvy na kameny? To se dozvíte v návodu.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Na vytvoření obličejů budete potřebovat kamínky jak velké, tak menší, ze kterých si vyrobíte oči, nos a případně další části těla, jako jsou uši nebo vlasy. Kamínky si rovnou poskládejte, abyste měli u velkého kamínku, který bude hlavou, i malé kamínky na oči a nos.

2. Připravte si bílou barvu na kameny ve spreji. Práce s ní je rychlá a jednoduchá, všechny kamínky nastříkejte a pokud bude potřeba, udělejte ještě jednu vrstvu. Když budou kameny tmavší, může podklad prosvítat. Jestli nemáte barvu ve spreji, použijte klasickou bílou akrylovou barvu a natřete ji štětcem nebo tupovacím štětcem.

3. Jedny z nejvhodnějších fixů na kamínky jsou barvy na kameny Decorpeny, se kterými se maluje lehce a jsou vhodné i pro děti, mají širší hrot vhodný i k vybarvování.

4. Použijte akrylové barvy na kameny, natřete je na hnědo a přidejte tělovou barvu, abyste dosáhli správné barvy obličejů, aby vypadaly jako živé. Použijte tupovací pěnový štětec nebo houbičku.

5. Na malé kamínky, které jste již natřeli bílou barvou, namalujte fixem různé tvary očí.

6. Barevnými fixy domalujte vlasy, obočí, ústa, brýle, zkrátka vše, co chcete na vašich obličejích mít. Nebojte se udělat obličeje legrační, bude to zábava.

7. Použijte tavnou pistoli a lepidlo, vše přilepte k sobě a nechejte zaschnout.

8. Dolaďte malé detaily a kamínky jsou hotové.

9. Nebojte se popustit uzdu své fantazii, vyrobte si spoustu různých postaviček. Pokud by se vám nepovedlo namalovat kamínek dle vašich představ, můžete ho přetřít akrylovou barvou, která je krycí, a kamínek namalujte znovu. Na závěr použijte akrylový lak ve spreji na kameny.

10. Podívejte se na videonávod, jak na dekorování kamínků krok za krokem.

Malování kamínků je zábava pro děti i dospělé, užijte si společné tvoření.

Tvořte s námi

Pro Davonu
Honza Diblíček

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (37.4 + 10.3) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru