CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Tvoření s dětmi Květinové zažehlovací korálky

Tvoření s dětmi

Květinové zažehlovací korálky

Zažehlovací korálky jsou jako dělané na tvoření s dětmi, ale i dospělí si mohou jednoduše vyrobit dekoraci jako zajímavou ozdobu na dárek nebo přání.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Vyberte si různé barvy zažehlovacích korálků buď v sadách, kde jsou jednotlivé barvy v kelímcích, nebo ve směsi různých barev. Korálky mohou být také metalické, neonové, svítící ve tmě nebo i žíhané. Podle vzoru, který budete sestavovat, se rozhodněte pro tvar podložky. Zvolte si podložku podle tvaru, který chcete skládat, v tomto případě je to hvězda, ale jsou i podložky základních tvarů jako je kruh, šestiúhelník, čtverec apod.  

2. Je možné skládat korálky rovnou na podložku, ale můžete si i předkreslit vzor na čtverečkovaný papír (podívejte se na návod na motýlka ze zažehlovacích korálků) a podle toho pak korálky skládat. Jednoduché vzory jako je například tato květina, ani žádný vzor nepotřebují, protože skládáte od středu symetricky. Použijte pinzetu, práce je pak jednodušší jak s nabíráním korálků, tak s jejich usazováním.

3. Složené korálky zažehlete přes pečicí papír, držte žehličku vodorovně, aby se korálky rovnoměrně zapekly. Korálky se taví rychle, proto nenechávejte žehličku dlouho na jednom místě, aby se korálky neroztavily úplně. Horní část se vysokou teplotou roztaví a spojí a obrázek tak zůstane pohromadě. 

4. Vyberte si jednobarevný balící papír, razítkovací polštářek a jakékoli razítko, které bude vhodné pro váš tisk. Orazítkujte celou plochu papíru. 

5. Použijte permanentní razítkovací polštářek Archival v případě, že nechcete, aby se inkoust na papíru rozmazal.

6. Papír použijte a zabalte dárek, který jste si připravili. Přidejte mašli a květinu ze zažehlovacích korálků přilepte na obal tavnou pistolí.

7. Vytvořte si více podobných květin, můžete je použít i na přání, které společně s dárkem udělá obdarovanému velkou radost.

8. Originální dekorace z korálků doslova osvěží váš dárek, který se stane originálem.

TIP: Vyzkoušejte různé tvary podložek, každá z nich má jiné rozložení bodů a lze skládat rozdílné vzory.

Pro inspiraci se podívejte na další vzory.

9. Podívejte se na videonávod.

Květiny jako dekorace mohou ozdobit nejen dárky a přáníčka, ale také váš byt. Vyzkoušejte to.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (7.5 + 3.5) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru