CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Tvoření s dětmi Květiny a raznice na papír

Tvoření s dětmi

Květiny a raznice na papír

Raznice jsou jedním z nejjednodušších nástrojů na vyražení tvaru z papíru a jsou velkým pomocníkem všem, kteří pracují s dětmi. Vyrobte si s námi květiny, které s vaší pomocí zvládnou i ti nejmenší.

Punchart (tvoření s raznicemi) je krásná kreativní technika, na kterou využijete všechny možné raznice, které doma máte. Využijete také zbytky papírů, ze kterých vysekáte tvary vhodné pro skládání. Je na vaší fantazii, jakým způsobem výseky složíte, a možnosti jsou neomezené. Vyberte si vzor zvířátko, postavu nebo třeba květinu a pomocí výseků z raznic si vzor složte. Tvoření je ideální pro děti, ale i dospělák si skládání výseků do vzoru užije.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Při práci s raznicemi skvěle využijete zbytky papírů. Pokud se rozmýšlíte, jestli je vyhodit, teď už to určitě neuděláte. Na květiny budete potřebovat jen kruhové raznice. Je to jednoduché tvoření s velkým množstvím variant. 

2. Vyrazte si jedno velké kolečko, které bude základnou, na kterou se budou lepit menší kolečka. Množství koleček je na vás, tento počet byl použitý na květiny v návodu. 

3. Na velkém kolečku si vyznačte střed, kolem kterého nalepíte menší kolečka.

4. Použijte PVA lepidlo a postupně nalepte kolečka kolem středového bodu. První kolečko nalepte malým množstvím lepidla. U posledních koleček první kolečko nadzvedněte a slepte je do kruhu. Barvy můžete střídat nebo udělejte květinu z jednoho nebo ze dvou barevných papírů.

5. Raznice na papír s vroubkovaným okrajem bude hezky vypadat ve středu květiny. Vyrazte kolečko a přilepte do středu PVA lepidlem.

6. Vyrazte si ještě jedno větší kolečko. Na zadní stranu naneste lepidlo, přilepte špejli a zakryjte kolečkem.

7. Kytičky jsou jednoduché a v jednoduchosti je krása. Variant je mnoho.

TIP: Vyzkoušejte i jiné rozměry koleček nebo použijte vzorované papíry.

Podívejte se na videonávod

Tvoření z výseků raznic vás vtáhne do tvoření a určitě si vymyslíte spoustu dalších vzorů zápichů, které rozveselí vaše květináče.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (15.9 + 36.9) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru