CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Tvoření s dětmi Motýlí zažehlovací korálky

Tvoření s dětmi

Motýlí zažehlovací korálky

Zažehlovací korálky jsou nejen stálým hitem pro tvoření s dětmi, ale zažehlovací korálky mohou být zábavou i pro dospělé, protože korálky jsou v podstatě mozaika, ze které se dá postavit téměř cokoli.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Vyberte si různé barvy zažehlovacích korálků buď v sadách, kde jsou jednotlivé barvy v kelímcích, nebo ve směsi různých barev. Korálky mohou být také metalické, neonové, svítící ve tmě nebo i žíhané. Podle vzoru, který budete sestavovat, se rozhodněte i pro tvar podložky. Základní tvary jsou kruh, šestiúhelník a čtverec. 

2. Je možné skládat korálky rovnou na podložku, ale mnohem jednodušší je nakreslit si na čtverečkovaný nebo tečkovaný papír vzor, který budete skládat. Vyznačte si na papír velikost podložky, aby se na ni motiv vešel. Usazování korálků je pak jednodušší a rychlejší. Podle vzoru pak můžete dělat různé barevné varianty.

3. Pro skládání korálků je ideální malá dětská ruka, ale i dospělí si mohou složit různé vzory. Použijte pinzetu, práce je pak jednodušší jak s nabíráním korálků, tak s jejich usazováním.

4. Začněte skládat od středu vzoru a postupně dle barevného nákresu umístěte všechny zažehlovací korálky.

5. Pokud máte vzor složený, použijte pečící papír. Položte jej na korálky a žehličkou ohřátou na stupeň 2 pomalu roztavte korálky. Korálky se taví rychle, proto nenechávejte žehličku dlouho na jednom místě, aby se korálky neroztavily úplně. Horní část se vysokou teplotou roztaví a spojí a obrázek tak zůstane pohromadě. 

6. Nakreslený vzor můžete použít na více barevných variant motýlků. Pokud budete skládat společně s dětmi, vytvoříte si každý svého barevného motýlka.

7. Skládání je téměř návykové a složíte-li jeden obrázek, hned budete chtít složit další. 

TIP: Vyzkoušejte různé tvary podložek, každá z nich má jiné rozložení bodů a lze skládat rozdílné vzory.

Podívejte se na video, jak s korálky pracovat.

Motýlci, kytičky a další složené obrázky ze zažehlovacích korálků v pastelových barvách budou krásnou jarní dekorací ve vašem bytě.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (10.3 + 29.4) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru