CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Výroba přání Embosovací kapsy a inkousty

Výroba přání

Embosovací kapsy a inkousty

Embosování na Big Shotu je velmi efektní technika. Většinou využíváme plošné embosování na papír, který se pak stane podkladem pro přáníčka. Pojďme to tentokrát udělat jinak!

Materiál a pomůcky 

Postup

1. Vyřezávací stroj Big Shot umožňuje nejen vyřezávat, ale i embosovat - vytvářet reliéf - pomocí embosovací plastové kapsy. Využili jsme pro návod plastové kapsy 3D od Sizzixu, které dokáží vytvořit krásný 3D efekt. Pokud použijete 3D embosovací kapsu, je nutné při projíždění Big Shotem použít jen jednu řezací desku, protože kapsa je vyšší než klasické plastové kapsy. Naembosujte si akvarelový papír, který je vhodný na inkousty a můžete použít i vodu, pokud se vám to bude líbit. Využijte různé barvy inkoustů a aplikátory na inkousty, kterými můžete přidávat barvu od nejsvětlejší po tmavou (od jednoho odstínu) podle toho, kolik vrstev použijete. Pokud budete používat aplikátor - houbičku - na malé plochy, využijte prstový aplikátor.

2. Všechny embosované a nabarvené akvarelové papíry jsou vystřiženy do tvaru, který si chcete z dané plastové kapsy vybrat. Mandala je vystřižená a okraje jsou zvednuté. Lze použít na doplnění kamínky v tomto případě černé, které jsou kontrastní. Razítko KETA na doplnění textu.

3. V tomto případě to šlo bez nůžek, protože motiv květiny je krásný sám o sobě a není potřeba do něj zasahovat. Je vybarvený pomocí aplikátoru a je doplněný barevnými papíry.

4. Vybarvené kruhové květiny můžete použít jako mandaly. Nevadí, že motivy nejsou celé, pomocí natrhaných proužků můžete zamaskovat to, že použijete jen části výřezů. Doplněno textovým razítkem.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (5.5 + 16.3) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru