CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Výroba přání Valentýn a raznice na papír

Výroba přání

Valentýn a raznice na papír

Hledáte inspiraci na valentýnské dárky? Vyrobte si pomocí raznic jednoduché složené obrázky a použijte je na přání pro váš protějšek.

Punchart (tvoření s raznicemi) je krásná kreativní technika, na kterou využijete všechny možné raznice, které doma máte. Využijete také zbytky papírů, ze kterých vysekáte tvary vhodné pro skládání. Je na vaší fantazii, jakým způsobem výseky složíte a možnosti jsou neomezené. Vyberte si vzor zvířátko, postavu nebo třeba květinu a pomocí výseků z raznic si vzor složte. Tvoření je ideální pro děti, ale i dospělák si užije skládání výseků do vzoru.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Při práci s raznicemi skvěle využijete zbytky papírů, které určitě nevyhazujte. Na sovu kulatého tvaru budete potřebovat tyto raznice a tento počet výseků, viz foto. 

2. Pro tělo sovy je vhodná výseková raznice většího průměru. Mnoho tvarů můžete vyseknout ze tvarů základních, hrajte si s různými výseky. 

3. Všechny části sovy slepte PVA lepidlem, které rychle schne. Pokud budete chtít, můžete použít 3D pěnové polštářky a podlepit jimi některé části výseků (například oči). Použijte bílý gelový fix na dokreslení očí.

4. Sovu lze vyrobit i z oválu a postup je obdobný. Výseková raznice oválu je na použití stejná jako kulatá raznice. Pokud byste chtěli mít větší zvířátka z papíru, je vhodné vybrat všechny raznice větších rozměrů.

5. Raznice na papír ve tvaru sněhové vločky není vhodná jen na vánoční tvoření, ale lze ji využít na nožičky, parohy a další části zvířátek. Připravte si všechny výseky, které budete na ptáčka potřebovat. 

6. Ptáček má složený ocásek z kytiček. Byly použity raznice na papír ze sady, kde jsou tři velikosti kytiček. Kytičky slepte a vystřihněte je do tvaru srdce. Všechny jednotlivé výseky spojte lepidlem. 

7. Fixa se štětcovým hrotem je ideální pro rychlé kreslení srdíček. Fixu otiskněte, vznikne tak jedna část srdíčka a druhý otisk vytvoří druhou půlku.

8. Zkompletujte visačku a ptáčka, dokreslete větvičku, napište vzkaz a dárek k Valentýnu je připravený. 

Podívejte se na video, jak tvořit s výseky.

Tvoření z výseků raznic vás vtáhne do tvoření a určitě si vymyslíte spoustu zvířátek z papíru pro valentýnské dárky. Punch art je skvělá kreativní technika.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (35.2 + 23.2) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru