CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Výtvarné techniky Na co se hodí umělecké papíry Clairefontaine

Výtvarné techniky

Na co se hodí umělecké papíry Clairefontaine

Kromě obyčejných čtvrtek, fotokartonů a scapbookových papírů u nás najdete i umělecké papíry značky Clairefontaine. Přinášíme vám přehled, jak vybrat ten nejvhodnější papír pro techniku, kterou se zabýváte, ať už je to akvarel, uhel nebo olejomalba. Projděte si naši nabídku a užijte si kreslení či malování naplno s kvalitními skicáky od nás.

Francouzská společnost Clairefontaine zahájila výrobu v roce 1858 ve městě Etival Clairefontaine a v současné době je známá především svými kvalitními papíry, obálkami a sešity. Ve své kolekci Fine Arts nabízí mnoho druhů skicáků s uměleckými papíry v různých formátech a gramážích.

Akvarel

Akvarelové papíry Etival ze 100% přírodní celulózy zaručují vysokou stabilitu, jsou lisované za studena a neobsahují kyselinu. Papír se při použití nezkroutí. Papíry Etival mají jemně krémovou barvu a lze je také použít na širokou škálu mokrých technik. Gramáž těchto papírů je 200g/m2 nebo 300g/m2. V nabídce máme skicáky po 10 nebo 25 listech ve formátech A5, A4, A3, 12x18cm.

Akvarelové papíry Cardinal jsou vyrobeny ze směsi celulózy a bavlny. Papíry jsou lisované za studena, neobsahují kyselinu, mají přirozenou bílou barvu. Jsou unikátní svojí strukturou, z jedné strany jsou jemné, z druhé strany velmi hrubé (tzv. rough). Kromě akvarelu se dají použít na širokou škálu mokrých technik. Gramáž těchto papírů je 300g/m2, nabízíme bloky po 10 listech ve formátech A5, A4, A3 a 24x30cm.

 

Kvalitní akvarelový papír Goldline Aquapad se středně jemným zrnem je vhodný pro akvarelové a mokré techniky. Gramáž těchto papírů je 300g/m2, nabízíme skicáky ve formátech A3 (30 listů), A4 (50 listů) a A5 (70 listů).

Excelentní akvarelový papír Goldline Studio pad s archivální kvalitou s jemným zrnem je vhodný pro akvarelové a mokré techniky. Skicák je lepený po jedné straně, bez kyselin. Gramáž papírů je 200g/m2 a v naší nabídce najdete skicáky ve formátu 30x40cm (50 listů) a 24x32cm (100 listů).

Akvarelové fixy

Pro použití akvarelových fixů doporučujeme papíry Etival.

Vhodné jsou také univerzální papíry Paint On, které se hodí na suché i mokré techniky. Jsou to papíry o gramáži 250g/m2, které nabízíme v různých odstínech a ve formátech A5, A4 a  50x65cm.

Akvarelové pastelky

Pro kresbu akvarelovými pastelkami doporučujeme papíry Etival, vhodné jsou také papíry Dessin a Grain. Jedná se o lehce zrnitý papír, který má přirozenou bílou barvu, neobsahuje kyselinu, gramáž 180g/m2. Skicáky s 30 listy nabízíme ve formátech A5 a A4.

Akryl

Na tuto techniku se hodí všechny papíry vhodné na akvarel, tedy Etival, Cardinal a Goldline.

Olej

Na tuto techniku se hodí všechny papíry vhodné na akvarel, tedy Etival, Cardinal a Goldline.

Inkoust

Doporučujeme papíry vhodné na akvarel - Etival, Cardinal a Goldline nebo skicák CRAY´ON, který je vhodný na suché techniky jako je tužka, pastelky, pastely, kresby a skeče, ale také se hodí právě i na kresbu inkoustem nebo kvaš. Umožňuje opakované korekce, je odolný vůči poškrábání. Papíry jsou ze 100% celulózy a jsou z jedné strany hladké, z druhé jemně zrnité. V nabídce máme skicáky po 30 listech ve formátu A5, A4 a A3.

 

Tempera a kvaš

Na tuto mokrou techniku jsou vhodné papíry na akvarel - Etival, Cardinal a Goldline nebo skicáky CRAY´ON a CARB´ON.

Papír CARB´ON je světlostálý, s probarveným jádrem a velmi jemným zrnem, světlostálý. Gramáž 120g/m2, formát A5, A4 a A3, po 20 listech.

 

Manga a komiks

Papíry Manga Paper jsou speciálně navržené pro kresbu komiksů a manga. Jsou odolné vůči poškrábání a gumování, mají bílou barvu. Formát A5, A4, A3 (gramáž 100g/m2 a 50 listů) a B4 (gramáž 200g/m2 a 40 listů). Jsou vhodné na použití s permanentními (lihovými) fixy.

Na skicy a kresbu stripsů jsou vhodné papíry Manga paper Storyboard, které mají gramáž 55g/m2 a jejich průhlednost usnadňuje obkreslování. Mají předtištěný světle tyrkysový rámeček nebo rámeček s dělením na 6 políček, které se při scanování neokopírují. V bloku je 100 ks papírů ve formátu A4 a B4.

Alkoholové fixy

Na kresbu permanentními (lihovými) fixy doporučujeme Papíry Manga Paper nebo papíry Goldline.

Kresba a malba 

Skicáky Sketch jsou ideální na kresbu tužkou, uhlem nebo pastely. Ani při rychlém kreslení se nemusíte bát přitlačit, gumovat nebo stírat. Tyto papíry jsou dostupné v bílé či slonovinové barvě, gramáž je 90g/m2. Bloky s 50 nebo 100 listy nabízíme ve formátech A5, A4 a A3.,

 

Jemně zrnité papíry Dessin a Grain jsou ideální na kresbu a skicy tužkou, pastelem, tuší, akvarelovými pastelkami a uhlem. Skicáky obsahují 30 listů papírů gramáže 180g/m2 ve formátech A5, A4. Papíry neobsahují kyselinu.

Papíry na kresbu Dessin - Croquis jsou vhodné na kresbu tužkou, uhlem, akvarelovými pastelkami nebo pastely. Skicák s kroužkovou vazbou obsahuje 50 bílých listů gramáže 120g/m2. Nabízíme formáty A5 a A3.

Papíry Graf It jsou vhodné na kresbu tužkou, uhlem nebo pastely. Skicák má 80 perforovaných bílých listů, které lze snadno vyjmout. Gramáž 90g/m2, formáty A6 a A4.

Papíry Ingres jsou ideální na kresbu suchými technikami jako je kresba tužkou, pastelem, pastelkami či uhlem. Dobře udržují barvu a dovolují tak umělci barvy míchat a vytvářet jemné povrchové úpravy. Gramáž těchto papírů je 80g/m2 nebo 130g/m2. V naší nabídce najdete skicáky v různých formátech, ale i samostatné papíry ve formátu 50x65cm.

Papíry Pastelmat mají jedinečný povrch určený pro kresbu pastely bez nutnosti fixování jednotlivých vrstev. Papíry nabízíme v několika odstínech a to ve skicácích po 12ks, ale i jednotlivě či v balení po 5ks. Gramáž 360g/m2.

Skicáky Kraft obsahují papíry s jemnou žebrovanou strukturou a jsou vyrobeny z dlouhých přírodních nebělených vláken. Papír je 100% přírodní, recyklovaný,100% rozložitelný. Jeho jedinečná mechanická pevnost a flexibilita umožňují papír využít jak na kresbu, tak i jako balicí papír, hodí se i do laserové tiskárny. Gramáž těchto papírů je 90g/m2 nebo 120g/m2. Bloky s 50, 60 nebo 100 listy kraftových papírů nabízíme ve formátech A5, A4 a A3

. 

Tvořte s námi.

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (24.2 + 45.8) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru