CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Perníčky snadno a rychle

Speciální techniky

Perníčky snadno a rychle

Pečení perníčků z těsta je oblíbená předvánoční zábava. Vyrobte si s dětmi perníčky ze samotvrdnoucí modelovací hmoty a ozdobte si stromeček nebo vánoční stůl.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Samotvrdnoucí modelovací hmota terakota má hnědou barvu, proto je na vzhled perníčků ideální. Můžete použít i bílou hmotu a nabarvit ji hnědou barvou. Připravte si vykrajovátka na cukroví z plastu nebo z kovu. Vytvořit můžete různé závěsné dekorace. Z jednoho balení hmoty vyrobíte velké množství ozdob.

2. Samotvrdnoucí hmota je připravena k okamžitému použití. Hmota je hodně podobná modelíně, je tvárná a měkká, bude se s ní dobře pracovat i dětem. Oddělte kousek hmoty, položte na plastovou hladkou modelovací podložku a vyválejte válečkem. Vyzkoušejte i jiné tvary, které mohou být hezkými ozdobami.

3. Vykrájené tvary nechejte minimálně 24 hodin sušit, někdy je potřeba i delší doba podle toho, jakou tloušťku zvolíte. Výrobky z modelovací hmoty nemusíte zapékat v troubě. Před malováním musí být perníčky dokonale suché. Použijte malý štětec a bílou akrylovou barvu a namalujte perníček tak, jako byste ho zdobili cukrovou polevou.

4. Válečkem vyválejte plátek a vykrojte si vykrajovátkem například vločku. Pokud budete chtít vločku zavěsit, vytvořte si dírku před tím, než hmota ztvrdne. Použijte špejli.

5. Využijte i vykrajovátka, která umí nejen vykrojit tvar, ale zvládnou i vzor.

6. Pokud nevytvoříte dírku, je možné tavnou pistolí přilepit šňůrku ze zadní strany zvoleného tvaru. Pokud budete chtít, je možné perníčky nalakovat bezbarvým lakem.

Tip: Vyzkoušejte modelovací nástroje a modelovací podložku a vyrobte si 3D ozdoby.

Podívejte se na video, jak jednoduché je perníčky vyrobit.

Upečené perníčky se rychle sní, ale perníčky ze samotvrdnoucí hmoty vydrží celý rok, budou zdobit vaši domácnost.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (47.9 + 41.7) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru