Nacházíte se zde: Úvod Blog Speciální techniky Tečkujeme akrylovými barvami 3. díl
Tečkujeme akrylovými barvami 3. díl

Materiál a pomůcky
- Vatové polotovary
- Pomůcky na tečkování
- Akrylová barva
- Štětec
- Lak na decoupage
- Tavná pistole
- Silk clay samotvrdnoucí hmota
- Lepidlo
- Papír
Postup
1. Připravte si akrylové barvy a vatové polotovary různých tvarů. Na zvířátka nejlépe využijete kuželky. Budete potřebovat tečkovací nástroje nebo malý kulatý štětec na tečky.
2. Fantazii se meze nekladou. Z vatových kuželek můžete vyrobit spoustu různých zvířátek. Natřete je akrylovou barvou a pomocí malého štětečku domalujte detaily.
3. Ouška můžete vystřihnout z papíru a natřít akrylovou barvou. K hlavičce je přilepte lepidlem.
4. Vyzkoušejte si také kombinaci velké kuželky a křídel, která jsou vyrobena z papíru a ozdobena technikou decoupage. Byl použit ubrousek s motivem motýlů. Paní motýlová je velká dáma, na její šaty natečkujte vzory různými odstíny akrylových barev.
5. V naší nabídce najdete různé polotovary z vaty a tyto "díly" můžete sestavit do různých tvarů zvířátek. Vyrobte si podle našeho vzoru tuto fantastickou kočku. Je tvořena několika polotovary, které jsou slepeny k sobě. Ze samotvrdnoucí hmoty Silk Clay byly vymodelovány nožičky a ocásek. Po vymodelování a zatvrdnutí přilepte vše k sobě a natřete jedním odstínem akrylové barvy celou kočku. Dalšími akrylovými barvami dokreslete detaily a natečkujte tělo kočky.
Na závěr můžete všechna vaše zvířátka nalakovat vhodným lakem na decoupage.
Tečkujte s námi.
Tečkujeme akrylovými barvami 1. díl
Tečkujeme akrylovými barvami 2. díl
Tečkujeme akrylovými barvami 4. díl
Tečkujeme akrylovými barvami 5. díl
Tečkujeme akrylovými barvami 6. díl
Tečkujeme akrylovými barvami 7. díl
Tvořte s námi.
Pro Davonu
Ivana Kapounová
Komentáře
Žádné příspěvky