CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Textilní techniky Plátěný batoh pro školáka

Textilní techniky

Plátěný batoh pro školáka

Látkové batohy jsou opět v módě. Zapojte školáky do tvoření a společnými silami vytvořte z obyčejného šedivého batohu krásný a originální obal na přezůvky nebo tělocvik.

Materiál a pomůcky

Postup

1. Plátěný batoh je lepší vybrat v tmavší barvě, aby se dětem tak rychle neušpinil. Silikonové gelové razítko je vhodné i na tisk textilními barvami a vzor morče je jednoduše neodolatelný.

   

2. Najděte si doma staré prostěradlo, ubrus nebo kapesník, zkrátka něco z tenkého bílého plátna,
na co natisknete motiv morčete. Pokud máte, můžete použít pomůcku na přesné razítkování, abyste otisk mohli zopakovat a aby byl co nejdokonalejší. Použijte razítkovací polštářek s barvou na textil
a razítko natupujte barvou. 

Razítkování si vyzkoušejte nanečisto, abyste odhadli, kolik barvy je potřeba na razítko použít. Po zaschnutí vyžehlete z rubu nebo přes pečící papír.

3. Na vybarvení doporučujeme použít akvarelové pastelky Inktense, které mají krásné zářivé barvy. Rozmyjte je vodou pomocí štětce, po zaschnutí jsou barvy již permanentní, proto jsou vhodné i na malování textilu. Otisky razítek vybarvěte podle své fantazie. Po zaschnutí opět zažehlete z rubu nebo přes pečící papír.

4. Na vystřižení použijte entlovací zubaté nůžky, abyste nemuseli okraje začišťovat. Vystřižený motiv nalepte na batoh lepidlem na textil. Natřete jak potištěné plátno tak batoh. Po zaschnutí lepidla motiv ozdobně prošijte entlovacím stehem na stroji. 

5. Vyberte si z naší široké nabídky šablon tu, která se vám k danému motivu bude nejvíce hodit. Použijte barvu na textil a tupovacím pěnovým štětcem barvu přes šablonu naneste.

6. Na drobné detaily použijte gelové pero, které skvěle píše i na látku s hrubším povrchem.

S takovým krásným batohem na přezůvky nebo výlet se děti do školy budou těšit. :)

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iva Šťastná

Zpět na přehled

Nahoru