CZK Měna
Hledat
Menu

Nacházíte se zde: Úvod Blog Tvoření s dětmi Textilní omalovánky nejen pro děti

Tvoření s dětmi

Textilní omalovánky nejen pro děti

Malování na textil je zábava, kterou vám usnadníme! Máme skvělé textilní polotovary s předtištěným vzorem a stačí je jen vybarvit. Vyzkoušejte si to s námi!

Materiál a pomůcky

Postup

1. Textilní polotovary si můžete dle své fantazie nakreslit, namalovat, potisknout apod. Máme pro vás jednodušší variantu, a to textilní polotovary s potiskem, který můžete rovnou vybarvovat, a zvládnou to lehce i děti. Vyberte si batůžek, tašku, penál nebo jiný potištěný polotovar. K tomu budete potřebovat fixy na textil, igelit na podložení dovnitř tašky.

2. Pokud se bojíte velké plochy na vybarvování, které zabere více času, vyberte si jako polotovar penál. Je to malá plocha na kreslení, a i menší děti to lehce zvládnou. Podložte si obrázek igelitem, aby se neotiskl na druhou stranu. Vybarvěte si motiv dle vaší fantazie.

3. Pokud tvoříte s holčičkou, určitě budete potřebovat něco třpytivého. Použijte diamantovou barvu pastu Izink a naneste ji třeba na hřívu jednorožce.

4. Kluci na tvoření moc třpytek nepotřebují, zaujme je jednodušší barevnost, proto je možné využít třeba jen dvě barvy a vybarvit jen část motivů. Opět nezapomeňte při vybarvování podložit motiv igelitem.

5. Pro holčičky máme skvělého jednorožce, který má velkou plochu na vybarvování. Perleťové barvy na textil v tubě lze použít jako kontury, nebo přímo na vybarvování ploch. Můžete použít štětec, nebo vše malovat rovnou prstem. Jde to rychleji.

6. Použijte opět diamantové pasty Izink, které se krásně třpytí, a pokud by to bylo málo, můžete ještě trochu třpytek přimíchat. Moc to ale nepřehánějte, barva by se pak drolila. Pastu nanášejte štětcem nebo špachtlí.

7. Pokud někde barvou přetáhnete linku, použijte černé gelové pero na textil a linky opravte. Všechny použité fixy a barvy je potřeba zafixovat teplem. Po vybarvení můžete fénem zasušit a poté zažehlete přes pečící papír, nebo z rubové strany. Nezapomeňte všechny pomůcky, se kterými tvoříte, umýt. Textilní barvy dost dobře drží!

8. Podívejte se na video, jak vybarvovat a prolínat barvy, abyste dosáhli skvělého výsledku.

Užijte si relax při vybarvování a vyrobte dárek pro někoho, koho máte rádi.

Tvořte s námi.

Pro Davonu
Iriska Vohlídková

Zpět na přehled

Komentáře

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Maximální počet znaků pro zprávu je 1000. Napsáno znaků: 0
Není povoleno vkládání HTML.

Pokud jste člověk, nevyplňujte

Sečtěte a zaokrouhlete (42.8 + 28.6) *

Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Nahoru